Poznań w weekend. Gdzie warto być?

Poznaniacy zjedzą wspólne śniadanie na Łazarzu, poznają egzotyczne zwierzęta i pożegnają wakacje przy dźwiękach muzyki. Co jeszcze czeka mieszkańców w ostatni sierpniowy weekend?

W piątek Letnie Brzmienia

Słoneczny piątek zakończy się kolejnym koncertem Letnich Brzmień w Parku Starego Browaru, o godzinie 20:00. Tym razem na scenie wystąpi Kuba Badach – wokalista, instrumentalista, kompozytor, producent muzyczny, lider zespołu Poluzjanci oraz członek grupy The Globetrotters.

Sobota pełna aktywności

W sobotę 27 sierpnia na poznaniaków czeka wiele atrakcji. O 10:00 w Lusowie wystartuje maraton lokalnej biegaczki długodystansowej, Joli Witczak. Weźmie w nim udział 150 osób, a każda z nich pokona dowolny dystans. Uczestnictwo jest bezpłatne, a w trakcie trwania biegu będzie zbierana karma dla podopiecznych Schroniska Azorek. O godzinie 12:00 na rynku Łazarskim odbędzie się sąsiedzkie śniadanie. Nie zabraknie świeżych produktów z pobliskich straganów, a organizatorzy zapraszają do przynoszenia czegoś na wspólny stół dla siebie i sąsiada. Miejsc ma być 30, ale dołączyć może każdy. Natomiast w  pawilonie 6, Międzynarodowych Targów Poznańskich, odwiedzający poznają egzotyczne zwierzęta podczas Exotic Fest Summer. Na stanowiskach będzie można zobaczyć małe i duże ssaki, egzotyczne ptaki, strefę akwarystyczną, ekspozycję terrarystyczną oraz dział botaniczny. Bilety dostępne są TUTAJ. Pod koniec dnia poznaniacy pożegnają lato podczas Łazarskiego Pożegnania Wakacji na Matejki 62. W różnych strefach będzie można posłuchać muzyki, zjeść, wypić i wziąć udział w warsztatach.

Niedziela w Poznaniu

W niedzielę na placu Wolności, Teatr Wariate organizuje kolejny spektakl z cyklu „Lato na placu Wolności”, pod tytułem „Na Północ”. Tym razem najmłodsi poznają norweskie słowa, historie zakorzenione w nordyckich kulturach oraz dowiedzą się, że odwaga nie jest przypisana tylko do jednej płci. W Galerii Malta, między 10:00 a 17:00 odbędą się targi PupiLove, gdzie swoje produkty zaprezentują małe firmy i manufaktury. Uczestnicy zobaczą m. in.: przepiękne smycze, szelki i obroże, maty samochodowe, posłania, ubranka i kocyki, bandanki i zabawki, smakołyki, kosmetyki oraz inne akcesoria dla psów, kotów i ich właścicieli. Natomiast mieszkańcy Piątkowa będą mogli odwiedzić nową przestrzeń osiedlową – Magiel Artystyczny na Osiedlu Zygmunta Starego 15a. Odbędą się tam warsztaty fotograficzne, na które zapisać można się TUTAJ.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl