Poznań w formie. Już w najbliższą sobotę pierwszy piknik rodzinny

W sobotę 9 marca odbędzie się pierwszy z 10 pikników „Poznań w formie”. To wydarzenie z którego skorzystać mogą starsi i młodsi poznaniacy. Na terenie MTP będzie można m.in. zrobić badania profilaktycznie i oddać krew. W programie przewidziano również atrakcje dla dzieci.

„Poznań w formie” to cykl 10 pikników rodzinnych. Pierwszy z nich odbędzie już w najbliższą sobotę na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w pawilonie 1A od 11:00 do 16:00. W programie m.in. bezpłatne badania, animacje i przedstawienia teatralne dla dzieci oraz ekolekcje i konsultacje ze specjalistami. Wydarzenie ma na celu promowanie zdrowego trybu życia wśród poznaniaków.

Strefa Zdrowia

Wydarzenie zostanie podzielone na kilka sekcji. Pierwsza z nich będzie poświęcona zdrowiu. Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania, w tym roku zaproponuje poznaniakom bezpłatne badania i porady zdrowotne. Będzie można skorzystać z pomiaru masy ciała i tkanki tłuszczowej oraz dowiedzieć się więcej na temat Internetowego Konta Pacjenta. Chętni będą mogli zarejestrować się jako dawcy szpiku przy stanowisku Fundacji Anny Wierskiej „Dar Szpiku”.

W programie również: badanie wzorku i porady optyczne Family Optic. Pomiaru składu ciała i omówienia wyników dokonywać będą członkowie Katedry Żywienia Człowieka i Dietetyki Uniwersytetu Przyrodniczego. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu przeprowadzi badanie na zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu u palaczy. Będzie można dowiedzieć się jak prawidłowo szczotkować zęby i dbać o profilaktykę przeciwko próchnicy u dzieci. Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych przygotował pomiar poziomu glukozy we krwi i ciśnienia tętniczego. Będzie również okazja aby sprawdzić swój słuch. Stanowisko firmy Audiofon zapewni również bezpłatną wizytę u specjalisty. Szpital Miejski im. F. Raszei przygotuje stanowisko poświęcone cukrzycy i pomiarowi glikemii. Pracownicy PCK zaprezentują na fantomie jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Nie zabranie krwiobusa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Strefa Bezpieczeństwa i edukacji i ekologii

W tej strefie nie zabraknie informacji i cyberbezpieczeństwie. Informować o zagrożeniach w świecie internetu będzie Straż Miejska Miasta Poznania. Seniorzy będą mili okazję aby dowiedzieć się więcej na temat dedykowanego im programu „POZytywniacy”. Natomiast przy stanowisku OK Poznań będzie można uzupełnić informacje na temat specjalnych kart dla poznaniaków i niższych cen. W programie Zarządu Zieleni Miejskiej znajdą się ciekawostki o parkach miejskich. Będą też lekcje jak dbać o zieleń i infrastrukturę znajdującą się w parkach i skwerach. Oddział Edukacji Ekologicznej Wydziału Gospodarki Komunalnej przeprowadzi „Ekolekcje – wszystko o odpadach”. Natomiast ProfiLingua zaprasza najmłodszych na naukę angielskiego poprzez zabawę.

Strefa kultury, sportu i rodzinnej zabawy

W sobotę będzie można zobaczyć dwa spektakle. Pierwszy z nich to „Odkrywcy” Teatru Fuzja. Drugi to „Inspirująca Italia” przygotowany przez agencję Art Bonsai. Wydarzeniu nieustanie będzie towarzyszyła muzyka oraz występy na scenie. Dla najmłodszych przygotowano animacje. Nowością będzie hobby horse czyli forma, która łączy tradycję jeździectwa z nowoczesnym podejściem do ruchu.

Szczegóły na temat wydarzenia na stornie Poznan w Formie.

Czytaj także- Za kilkanaście dni wielkie biegowe święto w Poznaniu | wpoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl