Poznań stolicą meblarstwa

Od dziś aż do piątku Poznań będzie prawdziwą stolicą meblarstwa. Na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich ruszył targi Meble Polskie.

To największa impreza kontraktacji meblowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Zobaczymy na niej szafy, fotele i kanapy producentów z wielu państw świata. Najwięcej jednak z Polski, bo to właśnie nasz kraj jest europejskim potentatem w produkcji sof, foteli czy regałów.

Swoją ofertę prezentują wszyscy czołowi polscy producenci mebli. Od kilku lat rośnie też liczba zagranicznych producentów, którzy aktywnie jako wystawcy poszukują w Poznaniu klientów na globalnym rynku. Targi zwiedzą goście z ponad pięćdziesięciu państw świata.

Będą mieli oni okazję zobaczyć również produkty naszych poznańskich producentów. Jedno z ciekawszych stoisk należy do firmy Motiv Home. Ich najnowsza kolekcja to przede wszystkim udany design. Każdy z elementów kolekcji to popis jednego z wziętych polskich projektantów lub zespołów projektowych.

– Postanowiliśmy pracować z uznanymi już nazwiskami, ludźmi których cenimy i których projekty są dla nas interesujące – mówi Jakub Knobloch, współtwórca Motiv Home.

Wśród designerów znalazły się takie nazwiska jak Nikodem Szpunar, Izabela Brola-Cieśluk, pracownia mode:lina, studio Pawlak & Stawarski czy Witamina D.

Jak co roku targom Meble Polska towarzyszą biznesowe targi wnętrz Home Decor. Tu prezentowane są najnowsze kolekcje dekoracji stojących i ściennych, oświetlenia, tekstyliów, ceramiki, akcesoriów kuchennych i łazienkowych.

fot. Łukasz Gdak

Czytaj też: Poznań przed pełnym wieżowców Frankfurtem? To ważny ranking

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl