Poznań będzie tańczył

Poznań znów stanie się stolicą tańca. W sierpniu w mieście odbędzie się II edycji warsztatów Dancing fairPlayce Poznań 2018. Zajęcia będą się odbywać od 18 do 25 sierpnia w Parku Rekreacyjno-Sportowym fairPlayce na Naramowicach. Zapisy już się rozpoczęły. 

Udział w warsztatach mogą wziąć wszyscy, bez względu na wiek i umiejętności taneczne. Każdy znajdzie coś dla siebie. W programie są zajęcia dla początkujących – także dla dzieci i seniorów oraz dla zaawansowanych tancerzy. W projekt zaangażowani będą także studenci i uczniowie szkół tańca i baletu. Zajęcia poprowadzą pedagodzy tańca o międzynarodowej sławie.

W programie znalazły się również liczne zajęcia prozdrowotne, takie jak joga w plenerze, zdrowy kręgosłup, warsztaty piramidalne ze zdrowego odżywiania czy nauka sportów rakietowych. Uczestnicy otrzymają karnet Open na całą strefę cardio i siłownię w obiekcie „fairPlayce”. Mieszkańców Poznania organizatorzy zapraszają też na tzw. „Spotkania z pasją”, podczas których, zaproszeni goście opowiadać będą o swojej pasji do sportu i tańca. Co wieczór, przed obiektem odbywać się będą otwarte wieczory taneczne – z dyskoteką dla mieszkańców Poznania i pokazami różnych technik tanecznych. Warsztaty zakończą się w sobotę – 25 sierpnia – finałowym pokazem tanecznym uczestników projektu, wraz z instruktorami.  Na warsztaty zapisywać się można poprzez stronę  organizatorów https://www.dancingpoznan.pl/

Dancing fairPlayce Poznań to kontynuacja Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego – projektu stworzonego przez prof. Ewę Wycichowską w 1994 roku w Polskim Teatrze Tańca. Wydarzenie ma na celu kulturalną i społeczną aktywizację mieszkańców Poznania i przybliżenie im wartości, jakie niesie ze sobą taniec.

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl