Poznań Air Show za 10 dni

80 samolotów, dwa dni pokazów, rekonstrukcje, spotkania z pilotami i festyn lotniczy tak w tym roku będzie wyglądał Poznań Air Show 2018. Pokazy lotnicze odbędą się na poznańskim lotnisku Ławica. Co ciekawe pokazy odbędą się na czynnym lotnisku. 

Poznań Air Show w liczbach to 720 minut pokazów dynamicznych w powietrzu, ponad 80 maszyn wszystkich kategorii, pokazy solowe i grupowe, czterech skoczków spadochronowych oraz około 80 wystawców. Tegoroczne pokazy to rożne bloki tematyczne : 100-lecia Powstania Wielkopolskiego, NATO Tiger Meet, 100-lecie Odzyskania Niepodległości i 100-lecie Lotnictwa Wojskowego.

W sobotę odbędzie się przelot eskadry uczestniczącej w ćwiczeniach NATO Tiger Meet (to szkolenie odbywa się na wojskowym lotnisku w poznańskich Krzesinach). Swoje umiejętności zaprezentują najlepsi piloci służący w siłach powietrznych krajów członkowskich Sojuszu Północno-Atlantyckiego.

Część ze statków, które pojawią się podczas pokazów dynamicznych na poznańskim niebie, pozostanie na terenie Ławicy jako elementy wystawy statycznej podczas Poznań Air Show. Obok nich pojawią się również samoloty historyczne oraz militarny sprzęt pancerny oraz przedstawiciele służb mundurowych. Swoją wiedzę o Polsce i jej losach zwiedzający Poznań Air Show będą mogli także pogłębić podczas plenerowej lekcji historii, którą poprowadzą grupy rekonstrukcji historycznych.

Pokazy odbędą się na dawnej wojskowej części lotniska Ławica. Na teren imprezy będzie można się dostać od strony ulicy Dąbrowskiego. Organizatorzy przygotowali specjalnie linie autobusowe z parkingów buforowych zlokalizowanych między na Torze Poznań i parkingu Auchan. Jeśli ktoś kupi bilet w przedsprzedaży, będzie mógł na pokaz dojechać za darmo. Bilet jednodniowy w kasie będzie kosztować 32 zł, bilet rodzinny za osobę – 25 zł, a bilet z Ogólnopolską Kartą Dużej Rodziny – 6 zł. W przedsprzedaży za bilet jednodniowy zapłacimy natomiast 25 zł.

Więcej o pokazach na stronie http://www.poznanairshow.pl

 

kontakt

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl