Cysterna z czekoladą przewróciła się na A2 (aktualizacja)

Po blisko 17 godzinach udało się przywrócić częściowo ruch na autostradzie A2. Można jechać lewym pasem w kierunku Warszawy. Podobnie jest w kierunku do Poznania. 

Do wypadku doszło po 4:00 nad ranem. Na 226 kilometrze – czyli między Wrześnią a Słupcą – na pasie z Poznania do Warszawy przewróciła się cysterna przewożąca czekoladę. Czekoladowa maź wylała się na jezdnię. Droga została zablokowana w obu kierunkach.

W wypadku ranny został kierowca ciężarówki. Przewieziono go do szpitala. Aby podnieść cysternę z drogi na miejsce musiał przyjechać specjalistyczny dźwig. Najpierw strażacy podnieśli cysternę a później służby drogowe zaczęły usuwać czekoladę z jezdni. Było to bardzo trudne ponieważ maź zaczęła zasychać. Trzeba było użyć gorącej wody pod wysokim ciśnieniem.

Utrudnienia w ruchu trwały kilkanaście godzin. Policjanci zorganizowali objazd drogą krajową nr 92. Jadąc z Poznania do Warszawy trzeba było zjechać z A2 we Wrześni. Jadący w drugą stronę kierowcy musieli zjechać z autostrady w Słupcy. Na krajowych i lokalnych trasach tworzyły się ogromne korki.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl