Poznaliśmy zwycięzców Enea Plaży Wolności Poznań 2024

To było prawdziwe święto siatkówki plażowej. Przez ostatnie 3 dni nad Jeziorem Rusałka najlepsze siatkarki i siatkarze z całej Polski i ze świata rywalizowali o nagrody finansowe i punkty rankingowe. W niedzielę poznaliśmy triumfatorów Eliminacji mistrzostw Polski.

Enea Plaża Wolności Poznań 2024 rozpoczęła się w piątek od turnieju eliminacyjnego. Już w nim było widać bardzo wysoki poziom sportowy, który rósł z dnia na dzień. W sobotę w turnieju głównym wystąpiło 16 najlepszych par żeńskich i tyle samo męskich.

– Dziękuję wszystkim uczestnikom tegorocznych zmagań, których kibice mogli podziwiać na piachu – mówi Damian Lisiecki, organizator imprezy. – Razem stworzyliśmy piękne widowisko sportowe, które na długo zapisze się w naszej pamięci – dodaje czterokrotny mistrz Polski.

W kategorii żeńskiej do meczu finałowego awansowały Magdalena Saad i Nicole Jochym, które w półfinale 2:1 pokonały Aleksandrę Zdon i Justynę Łukaszewską, a także Aleksandra Gromadowska i Agnieszka Adamek, które po tie-breaku wygrały z Pauliną Łabuz i Julią Radelczuk (Orlen Team). Po wyrównanej walce pierwsze miejsce wywalczyły Saad i Jochym, które wygrały 2:1 (21:19, 23:25, 15:10). Na najniższym stopniu podium stanęły Zdon i Łukaszewska, którym młodzieżowe reprezentantki Polski oddały mecz walkowerem ze względu na kontuzję.

– Przyjeżdżam do Poznania co roku, impreza w tym miejscu ma dla mnie charakter rodzinny – towarzyszy mi tu wielu znajomych i przyjaciół. Dzięki temu mogę robić to co kocham w doborowym towarzystwie – powiedziała Magdalena Saad. – W takiej atmosferze cudownie było postawić kolejny krok w naszym teamie który otwiera nam drogę do dobrej pewnej siatkówki, dodaje nam pewności i zgrania – dodała najlepsza zawodniczka turnieju.

fot. P. Rychter/ materiały prasowe

– To mój drugi turniej w Poznaniu, jestem bardzo pozytywnie zaskoczona atmosferą i ilością kibiców którzy się tu bawili. Jestem bardzo zbudowana tym, jak nasz zespół umacniał się przez cztery ostatnie turnieje. Już nie mogę doczekać się kolejnych, żeby przekonać się o tym na co nas jeszcze stać – dodała Nicole Jochym.

W kategorii męskiej pierwsze miejsce wywalczyli, Tomasz Jaroszczak i Jarosław Lech, którzy 2:0 (21:15, 21:18) pokonali reprezentację Czech – Jana Krystofa Olivę i Vaclava Kurkę. W meczu finałowym Jaroszczak zagrał koncertowo w obronie, jego partner dołożył skutecznę grę blokiem, co dało jego drużynie triumf w całej imprezie. Na najniższym stopniu podium stanęli Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak, którzy w meczu o brąz pokonali Igora Ciemachowskiego i Piotra Groszka.

– Moim sportowym marzeniem było wygrać Enea Plażę Wolności w moim rodzinnym Poznaniu. W zeszłym roku zajęliśmy tu drugie miejsce, tym razem udało się wygrać – mówi Tomasz Jaroszczak. – Dziękuję wszystkim kibicom, którzy stworzyli fantastyczną atmosferę, to był zaszczyt przed Wami grać – dodał MVP turnieju, założyciel Beach Volleyball Academy.

– Droga do finału była kręta i wyboista, a rywale z najwyższej półki. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam wygrać. Mam nadzieję, że w kolejnych Eliminacjach mistrzostw Polski będziemy prezentować się równie pewnie jak w dzisiejszym finale – dodał Jarosław Lech.   

Więcej informacji o Eliminacjach Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej na stronie www.plazawolnosci.pl.

Klasyfikacja najlepszych par turnieju żeńskiego Enea Plaży Wolności Poznań 2024:

1. Magdalena Saad i Nicole Jochym

2. Agnieszka Adamek i Aleksandra Gromadowska

3. Aleksandra Zdon i Justyna Łukaszewska

4. Julia Radelczuk i Paulina Łabuz

5-6. Weronika Antczak i Justyna Czupryniak

5-6. Magdalena Lewandowska i Natalia Okła

7-8. Aleksandra Chyła i Agnieszka Wołoszyn

7-8. Jagoda Radzewiczi Klaudia Parczyńska

9-12. Karina Jakuć i Izabela Zackiewicz

9-12. Aneta Kaczmarek i Julia Gierczyńska

9-12. Dorota Strąg i Izabela Błasiak

9-12. Martyna Wardak i Paulina Biranowska

13-16. KInga Legieta i Patrycja Jundziłł

13-16. Martyna Kłoda i Justyna Tylutki

13-16. Gabriela Puławska i Monika Gajtkowska

13-16. Paulina Wiśniewska i Joanna Waszyńska

MVP: Magdalena Saad

Klasyfikacja najlepszych par turnieju męskiego Enea Plaży Wolności Poznań 2024:

1. Tomasz Jaroszczak i Jarosław Lech

2. Jan Krystof Oliva i Vaclav Kurka

3. Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak

4. Igor Ciemachowski i Piotr Groszek

5-6. Mateusz Flroczyk i Jan Król

5-6. Jakub Krzemiński i Szymon Pietraszek

7-8. Marek Subocz i Tymoteusz Juszczak

7-8. Robert Kozłowski i Piotr Filipowicz

9-12. Maciej Kałuża i Damian Gościański

9-12. Mateusz Zięba i Adrian Białecki

9-12. Szymon Beta i Artem Besarab

9-12. Bartosz Lewicki i Amadeusz Kopeć

13-16. Marcin Kapuśniak i Mikołaj Kaczmarek

13-16. Maciej Madej i Jakub Czyżowski

13-16. Kacper Taudul i Paweł Pietkiewicz

13-16. Tomasz Wołoszuk i Piotr Ilewicz

MVP: Tomasz Jaroszczak

czytaj także: Fajdek lepszy od Nowickiego. Niezły wynik Włodarczyk

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl