Fajdek lepszy od Nowickiego. Niezły wynik Włodarczyk

Wielkie gwiazdy lekkoatletyki wystąpiły dziś w stolicy Wielkopolski. Polacy spisali się dosłownie na medal. Zawiodła jednak Patrycja Wyciszkiewicz.

Dziś po raz szósty odbyło się w Poznaniu Poznań Athletics Grand Prix, które od zeszłego roku nosi nazwę Memoriału Czesława Cybulskiego od znakomitego trenera młociarzy. Jak więc na taką imprezę przystało, nie mogło zabraknąć na niej wielkich sportowców. W stolicy Wielkopolski zmierzyli się dzisiaj Paweł Fajdek i Wojcieh Nowicki. To właśnie Fajdek zajął pierwsze miejsce w rzucie młotem, osiągając wynik 78,77 metra. Drugi Nowicki rzucił na odległość 78,37 metra.

Znakomite Polki

W kategorii kobiecej również zwyciężyła Polka. Mowa oczywiście o niezastąpionej Anicie Włodarczyk. Osiągnęła ona wynik równych 72 metrów. Na drugim miejscu w tej kategorii znalazła się Chinka LI Jiangyan.

Na mityngu nie zabrakło również znakomitych biegaczek. W długości 200 metrów zwyciężyła Natalia Kaczmarek, która na mecie była po 22,70 sekundach. Srebrny medal zgarnęła Brytyjka Bianca Williams.

Natomiast w biegu na 400 metrów najlepsza okazała się Justyna Święty-Ersetic. Polka siągnęła czas 51,91 sekund i była lepsza od drugiej Czeszki Barbory Malikovej.

Sukcesy międzynarodowe

Zdecydowanie lepszego wyniku można było się jednak spodziewać po Patrycji Wyciszkiewicz. Polka była zaledwie 10. w biegu na 800 metrów. Osiągnęła czas 2 minut i 5,87 sekundy. To o ponad pięć sekund więcej od pierwszej na mecie Słowenki Anity Horvat.

Jedną z gwiazd imprezy był również Wayde van Niekerk z Republiki Południowej Afryki. Zdominował on bieg na 200 metrów, zajmując pierwsze miejsce i osiągając czas o ponad 0,4 sekundy lepszy niż drugi w klasyfikacji Łukasz Żak.

Czytaj także: Ktoś zdewastował poznański fort. Pseudoartysta poszukiwany

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl