Powstanie 130 nowych mieszkań komunalnych

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w 2022 roku zakończył największą inwestycję w historii Spółki. W 5 blokach mieszczących się przy ul. Opolskiej oddano aż 287 mieszkań, które zostały zagospodarowane przez mieszkańców Poznania. Teraz spółka rozpoczyna kolejną dużą inwestycję przy ul. Nadolnik.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych planuje wybudować 3 budynki mieszkalne wielorodzinne w których znajdzie się 130 mieszkań i 1 lokal użytkowy. Wszystkie lokale będą miały możliwość dostosowania do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Mieszkańców z pewnością ucieszy fakt, że każdy z budynków będzie wyposażony w windę. Będzie to miało szczególne znaczenie dla seniorów oraz rodzin z małymi dziećmi. Miejsca postojowe dla mieszkańców zostaną zlokalizowane w większej części w podziemnej hali garażowej. W sąsiedztwie budynków powstanie również niezbędna mała architektura, czyli plac zabaw, chodniki, drogi wewnętrzne czy oświetlenie nieruchomości – informuje Łukasz Kubiak z ZKZL.

Całkowity koszt budowy wyniesie ponad 70 milionów złotych. Na tę inwestycje ZKZL otrzymał bezzwrotne dofinansowanie z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych podpisał w środę umowę z firmą Agrobex, która będzie realizować inwestycję przy ul. Nadolnik. Teren robót zostanie przekazany Głównemu Wykonawcy do końca stycznia 2023 roku. Spółka planuje zakończyć inwestycje w II kwartale 2025 roku.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl