Zmiany dla kierowców i pasażerów przy pl. Cyryla Ratajskiego

Od 1 kwietnia obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu, podczas których nowe torowisko na pl. Ratajskiego połączone zostanie  z dotychczasowym w ul. 23 Lutego. Pierwsze prace przygotowawcze rozpoczną się w piątek, 31 marca. 

Dotychczas na placu Cyryla Ratajskiego wymienione zostało torowisko tramwajowe i sieć trakcyjna. Obecnie odnawiane są tam także platformy przystankowe. Prace te są częścią remontu trasy w ul. Fredry i Mielżyńskiego, na którą tramwaje wrócą do połowy roku. 

Nowe torowisko na placu Ratajskiego zostanie połączone z dotychczasowym torowiskiem na ulicy 23 Lutego. Z tego względu konieczne są zmiany w organizacji ruchu, które obowiązywać będą od 1 kwietnia. Z powodu remontów wyjazd z placu Ratajskiego na ulicę 23 Lutego będzie niemożliwy. Przez co kierowcy będą musieli dojechać tam drogą przez ulice Młyńską i Nowowiejskiego.

Planowane zmiany (od soboty 1 kwietnia, pogrubionym drukiem zmieniony fragment trasy)

Linia nr 2

OGRODY – Dąbrowskiego – Rynek Jeżycki – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – Rondo Kaponiera – Św. Marcin – Towarowa – Matyi – Wierzbięcice – 28 Czerwca 1956 r. – DĘBIEC

Linia nr 98

ZAWADY – Podwale – Rondo Śródka – Wyszyńskiego – Estkowskiego – Małe Garbary – PLAC WIELKOPOLSKI

Hubert Niespodziany
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl