Poważna kontuzja kluczowego skrzydłowego Lecha Poznań

Adriel Ba Loua to jeden z kluczowych graczy Lecha Poznań. Doznał poważnej kontuzji podczas sobotniego meczu z Koroną Kielce. Badania potwierdziły, że jego bark wymaga leczenia, co oznacza długi okres przerwy dla zawodnika. Jakie są szczegóły urazu i jak wpłynie to na sytuację w zespole?

W trakcie meczu z Koroną w Kielcach Adriel Ba Loua doznał kontuzji barku. Pechowy upadek na zaśnieżonym boisku sprawił, że zawodnik musiał opuścić plac gry już w pierwszej połowie spotkania. Trener Lecha Poznań, John van den Brom nie krył obaw, sugerując, że uraz może być poważny.

Badania przeprowadzone w poniedziałek po meczu potwierdziły, że Adriel Ba Loua ma poważne problemy z barkiem. Choć uniknie operacji, to czeka go długi okres przerwy. Klub zdecydował się na zachowawcze leczenie, a po intensywnej rehabilitacji zawodnik powinien wrócić na treningi na początku lutego.

Strata na początek 2023/2024

27-letni pomocnik straci cały zimowy okres przygotowawczy i początek rundy wiosennej sezonu 2023/2024. To oznacza, że Kolejorz będzie musiał radzić sobie bez jednego z najskuteczniejszych graczy w ostatnich występach. Adriela Ba Loua w rundzie jesiennej zdobył 5 goli i zanotował 2 asysty.

Mimo utraty ważnego ogniwka w składzie, sytuacja kadrowa w Lechu Poznań nie jest obecnie zła. Trener ma do dyspozycji kilku zdolnych zawodników, choć ostatnio nieobecny był także rekonwalescent Filip Dagerstal. Kluczowym zagadnieniem jest również potencjalne powołanie Ali Gholizadeha na Puchar Azji, co mogłoby ograniczyć opcje trenerskie.

Lech Poznań rozegra jeszcze trzy spotkania do końca roku, kończąc tym samym tegoroczne zmagania. Ostatni mecz w 2023 roku przewidziany jest na 16 grudnia. Po krótkiej przerwie świątecznej drużyna wróci do zajęć 8 stycznia 2024 roku, przygotowując się do kolejnych wyzwań.

Adriel Ba Loua
Adriel Ba Loua kontuzjowany / fot. Ł. Gdak

Czytaj także: Hotel nad Maltą jednak nie powstanie? Budowa może zostać zablokowana

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl