Powalone drzewa, uszkodzone dachy – niemal sto interwencji przez wiatr

Strażacy interweniowali niemal sto razy w ciągu nocy z bardzo silnym wiatrem w Wielkopolsce. W porywach wiatr sięgał 90 km/h.

Przez silne porywy wiatru w Wielkopolsce część mieszkańców nie ma prądu. Najgorzej jest na południu Wielkopolski, w powiecie kaliskim, w Przygodzicach a także w okolicach Międzychodu.

Opady deszczu i bardzo silny wiatr utrudniały też warunki na drogach. Dochodziło do wielu kolizji, choć na szczęście nie doszło do poważnych wypadków.

Dziś także wiatr wiać będzie silnie. IMGW ostrzega przed niebezpieczną pogodą szczególnie wschodnią i południową Wielkopolskę:

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej – informuje IMGW

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl