Poszerzanie strefy płatnego parkowania

Są już znaki za chwilę ruszy tam strefa. Rozpoczęły się pierwsze prace związane z poszerzeniem strefy płatnego parkowania o obszar Śródki, Ostrowa Tumskiego i Zagórza.

Na śródeckich ulicach montowane są znaki drogowe wprowadzające odpłatne parkowanie. Informacja o płatności jest na razie zaklejona. Oprócz znaków stawiane będą również urządzenia bezpieczeństwa ruchu i parkomaty.

Zgodnie z zapowiedzią strefa płatnego parkowania obejmie obszar ograniczony od wschodu ul. Podwale, od południa ul. Wyszyńskiego do mostu Mieszka I, następnie rzeką Cybiną, kanałem Cybiny w kierunku południowym aż do połączenia z Wartą i od zachodu korytem Warty. Uruchomienie płatności za postój planowane jest na 2 listopada br.  – informują urzędnicy.

Kierowcy zapłacą za pierwszą godzinę postoju 3,50 zł, czyli podobnie jak na obszarze Wildy czy Łazarza. Strefa będzie działała od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00.  Zameldowani mieszkańcy ulic objętych strefą będą mogli zakupić identyfikator parkingowy po preferencyjnej cenie.

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl