Posypały się mandaty dla „kierowców na aplikację”

Kilkaset skontrolowanych aut i kilkadziesiąt wystawionych mandatów. Tak skończyła się nocna akcja inspektorów transportu drogowego z Wielkopolski, straży granicznej i policji. Kontrolowani byli kierowcy, którzy zarobkowo przewożą ludzi na tzw. aplikację.

Akcje po kryptonimem „Legal” stróże prawa przeprowadzili w ostatnią weekendową noc w samym centrum Poznania. Inspektorzy transportu drogowego z Wielkopolski ze strażą graniczną i policją kontrolowali nocną porą pojazdy i osoby przewożące zarobkowo ludzi na aplikację.

W operacji wzięło w sumie udział 78 funkcjonariuszy. Wylegitymowano 165 osób i skontrolowano 121 pojazdów. Udało się przy tym zatrzymać jedną poszukiwaną osobę .

Kontrolujący ujawnili 45 sprawców wykroczeń i nałożyli 45 mandatów na łączną kwotę 5.250 zł. Zatrzymano też 3 dowody rejestracyjne. Straż Graniczna rozpoczęła procedurę deportacji 2 obywateli Gruzji, którzy znajdowali się nielegalnie na terytorium Polski – informuje inspektorzy transportu drogowego z Wielkopolski.

fot. źródło: WITD w Poznaniu

Auta 5 kierowców, którzy nie mieli licencji na przewóz osób, a pojazdy nie były oznakowane jako „Taxi”, zostały odholowane na parking strzeżony. Wobec 5 przedsiębiorców będą toczyły się postępowania administracyjne.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl