Pośmiertne odznaczenia od Prezydenta RP dla ofiar wypadku w Puszczykowie

Złotym Krzyżem Zasługi odznaczeni zostali członkowie zespołu ratownictwa medycznego — lekarz i ratownik, którzy zginęli w ubiegłą środę w wypadku w Puszczykowie. 

Jak informuje Urząd Wojewódzki — Piotr Żelazko oraz Artur Urbaniak — członkowie zespołu ratownictwa medycznego, którzy 3 kwietnia br. w Puszczykowie ponieśli tragiczną śmierć podczas pełnienia służby, postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, za ofiarne niesienie pomocy drugiemu człowiekowi oraz poświęcenie w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego, zostali odznaczeni pośmiertnie Złotym Krzyżem Zasługi. Odznaczenie w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przekaże na ręce Rodziny podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Maciej Miłkowski.

Przypomnijmy, do wypadku doszło w ubiegłą środę. Karetka pogotowia wjechała na przejazd kolejowy w momencie kiedy zamykały się szlabany. Samochód wraz z załogą utknął na przejeździe. Kierowca próbował ustawić auto wzdłuż torów, aby uniknąć zderzenia z nadjeżdżającym pociągiem, nie udało się. W wypadku, śmierć na miejscu poniósł lekarz i ratownik. Kierowca wstanie ciężkim leży w szpitalu w Puszczykowie.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl