Jedni ćwiczą, drudzy kibicują

To targi dla miłośników sportów biegowych i wszystkich tych, którzy lubią aktywne formy spędzania czasu. W stolicy Wielkopolski rozpoczęły się targi Poznań Sport Expo. 

Na targach wystawiają się producenci i dystrybutorzy sportowego obuwia, sportowej odzieży, a także gadżetów, które wspierają sportowców w treningach, mierzą ich osiągnięcia oraz pozwalają monitorować ich pracę.

Wystawcy przywieźli odzież, obuwie, sprzęt i odżywki dla biegaczy oraz wszystkich, którzy stawiają na aktywne spędzanie wolnego czasu. Będzie można poćwiczyć pod okiem instruktorów — mówi dyrektor imprezy Maria Szczepaniak – Kowalska.

Na sobotę zaplanowano prelekcje dla biegaczy. Będzie można porozmawiać z maratończykami, którzy koronny dystans pokonali między innymi na Antarktydzie, Mauritiusie, w Dubaju i Tajlandii. W niedzielę chętni mogą pokibicować uczestnikom poznańskiego półmaratonu. Meta zawodów będzie zlokalizowana na targowym Placu Marka.

Ciekawostką targów Poznań Sport Expo, jest możliwość spotkania i zobaczenia, jak trenują strażacy, którzy biorą udział w Firefighter Combat Challenge. To zawody z udziałem „najtwardszych” strażaków. Zostały wymyślone ponad 20 lat temu w USA. W trakcie zawodów strażacy wykonają szereg wyczerpujących zadań. W pełnym rynsztunku bojowym (hełmy, rękawice, ubranie specjalne) muszą wykonać następujące zadania: wnieść 19 – kilogramowy wąż strażacki na szczyt 12 – metrowej wieży oraz wciągnąć dodatkowy jego odcinek przy pomocy liny. Za pomocą młota przesunąć na odległość 1,5 metra metalową sztabę o wadze 72,5 kg. Pokonać slalom na dystansie 40 m i przebiec ciągnąc wypełniony wodą wąż (30m). Przeciągnąć, idąc tyłem, manekina o wadze 79 kg na odległość 30 m.

Wstęp na targi jest bezpłatny.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl