POSiR z ofertą dla seniorów. Będą mogli wziąć udział w zajęciach z wnukami

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji (POSiR) już 5 stycznia uruchomią zapisy na nowe cykliczne zajęcia „Seniorzy w akcji”. To okazja do aktywnego spędzenia wolnego czasu oraz zadbania o zdrowie. Część oferty skierowana jest nie tylko do poznanianek i poznaniaków 60+ , ale także do ich wnuków.

– Wierzymy, że aktywność fizyczna i umysłowa to klucz do zdrowego życia, a w naszej ofercie stawiamy oprócz tego na zacieśnianie relacji między starszym i młodszym pokoleniem. Organizując zajęcia w różnych częściach Poznania, staramy się dotrzeć do możliwie szerokiej grupy mieszkanek i mieszkańców – powiedział Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji (POSiR).

Na zajęcia seniorzy powinni zarezerwować środowe przedpołudnia, a chętni do wspólnej zabawy z wnukami wtorkowe popołudnia. Harmonogram przedstawia się następująco:

Zajęcia „Przyjdź z wnukami”

  • Zajęcia plastyczne: każdy drugi wtorek miesiąca – godz. 16:00 – pływalnia Atlantis, os. Stefana Batorego 101,
  • Planszówki: każdy czwarty wtorek miesiąca – godz. 16:00 – Rataje, Bowling, os. Piastowskie 106a.

Zajęcia „60+”

  • Szachy: każda pierwsza środa miesiąca – godz. 11:00 – Golęcin, ul. Warmińska (budynek przy Stadionie Żużlowym),
  • Taniec: każda druga środa miesiąca – godz. 11:00 – Malta, ul. Wiankowa 3 (budynek z wieżą sędziowską),
  • Gimnastyka i aerobik: każda trzecia środa miesiąca – godz. 11:00 – pływalnia Chwiałka, hala A, ul. Spychalskiego 34. Wejście jak na basen,
  • Brydż: każda czwarta środa miesiąca – godz. 11:00 – Strzeszynek, restauracja Oaza, ul. Koszalińska 15. 

Na każdych zajęciach o uczestników zadbają instruktorzy i animatorzy.

– Dzięki obecności profesjonalistów zajęcia szachowe, brydżowe, a nawet taneczne, oprócz wymiaru towarzyskiego, będą dawały naszym seniorom możliwość poprawienia swoich umiejętności w tych dziedzinach – dodał Miadziołko.

Zapisy na zajęcia POSiR

Zapisy przyjmowane będą od 5 stycznia 2024 r. wyłącznie przez infolinię Poznań Kontakt pod numerem telefonu 61 646 33 44 wew. 4. Do udziału zaproszone są osoby, które ukończyły 60 rok życia oraz dzieci od 3 do 15 roku życia. Więcej informacji na temat zajęć oraz ich regulamin można znaleźć na stronie internetowej https://posir.poznan.pl/oferta/seniorzywakcji.

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl