Poseł Szymon Szynkowski vel Sęk wiceministrem

Poznański poseł otrzymał nominację na stanowisko wiceministra w resorcie spraw zagranicznych. Szynkowski vel Sęk w MSZ ma zastąpić wiceministra Marka Magierowskiego, który jest przymierzany do objęcia stanowiska ambasadora RP w Izraelu. 

Nowy wiceszef MSZ będzie odpowiedzialny za sprawy związane z polityką europejską, polityką azjatycką oraz za dyplomację ekonomiczną.

Szymon Szynkowski vel Sęk jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (kierunek: stosunki międzynarodowe). W latach 2003-2004 był stypendystą programu Socrates Erasmus na Uniwersytecie w Osnabrück. W latach 2004-2015 współpracował z posłami do Parlamentu Europejskiego. Od 2015 r. poseł na Sejm RP, członek sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej oraz Komisji Spraw Zagranicznych, a także przewodniczący polsko-niemieckiej grupy bilateralnej w Sejmie.

Był założycielem i przewodniczącym lokalnego think-tanku „Projekt Poznań” (2012-2016). W latach 2006-2015 sprawował mandat radnego miasta Poznań. W latach 2015-2016 był delegatem Poznania w Zarządzie Miast Polskich. Jest autorem wielu publikacji prasowych nt. prawa europejskiego i polityki lokalnej.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl