Ponad 200 interwencji strażaków w związku z burzami i deszczem. Zerwany dach budynku

Drugi stopień ostrzeżenia meteorologicznego o intensywnych opadach obowiązuje do jutra do godziny 14:00. Ze skutkami silnych opadów walczyli wielkopolscy strażacy. Odnotowali ponad 200 interwencji.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał wczoraj ostrzeżenie dotyczące silnych opadów deszczu. Objęły one całą Wielkopolskę. Synoptycy prognozowali, że wysokość opadów wynosić będzie od 50 do 70 mm. Najbardziej intensywne deszcze przeszły przez Poznań w nocy, choć ostrzeżenie IMGW obowiązuje jeszcze do jutra do godziny 14:00. Z dotychczasowymi efektami silnych opadów walczyli tej nocy wielkopolscy strażacy.

Odnotowali oni ponad 200 interwencji związanych z intensywnymi opadami deszczu i burzami. Najwięcej z nich było w powiecie obornickim. Do najpoważniejszej doszło jednak w powiecie szamotulskim, gdzie strażacy interweniowali przy zerwanym dachu budynku gospodarczego. Tam sytuację udało się opanować

Większość interwencji to oczywiście powalone drzewa i zalania. Na szczęście nie było osób poszkodowanych. – powiedziała Lucyna Rudzińska z wielkopolskiej straży.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl