Ponad 1000 wyprawek dla poznańskich maluchów

Blisko tysiąc maluchów dostało w ubiegłym roku „Wyprawkę dla gzubka”. Zestaw upominków dla najmłodszych mieszkańców Poznania mogą otrzymać te dzieci, których rodzice mieszkają w stolicy Wielkopolski i tutaj rozliczają swoje podatki. 

Na każdy komplet składa się ubranko niemowlęce – „pajacyk” z napisem „Fifny gzubek”. Do tego czapeczka z supełkiem na czubku i nadrukiem rogala świętomarcińskiego oraz para skarpetek z obrazkiem koziołków. W trosce o zdrowie najmłodszych mieszkańców wszystko zrobione jest z certyfikowanego materiału – stuprocentowej bawełny, a zatrzaski w ubrankach są antyalergiczne i nie zawierają niklu.

W wyprawce jest też ciepły, dziecięcy kocyk o wymiarach 100×80 cm oraz 3 karty sensoryczne – kontrastowe, które wspierają prawidłowy rozwój wzroku malucha.

– Wydajemy komplety szare lub beżowe, rodzice sami wybierają, jaki kolor chcą – mówi Damian Napierała, zastępca dyrektora Poznańskiego Centrum Świadczeń. – Z naszych obserwacji wynika, że większą popularnością cieszą się szare zestawy.

Od początku istnienia programu do 5 stycznia 2023 r. wydano już 3 765 takich wyprawek. W samym 2022 r. – 970. „Wyprawka dla gzubka” przysługuje niezależnie od dochodów matce, ojcu lub opiekunowi dziecka. Trzeba jednak spełnić kilka warunków: rodzice muszą mieszkać w Poznaniu oraz rozliczać podatek na rzecz Miasta.  

Rodzice, którzy chcą otrzymać poznańską wyprawkę, mogą zgłosić się do Działu Obsługi Klienta Poznańskiego Centrum Świadczeń mieszczącego się w Poznaniu przy ul. Wszystkich Świętych 1 lub do Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy ul. F. Ratajczaka 44.

Krystyna Yehorova
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl