Nietypowe wydarzenie na poznańskich ulicach. Biegną aby pomagać. Goni ich sam Adam Małysz [ZDJĘCIA]

Dziś na ulicach Poznania i w okolicach rozpoczął się niezwykły bieg bez wyznaczonej mety. To wyjątkowe wydarzenie, w którym uczestnicy biegną nie tylko dla sportu, ale przede wszystkim, by pomagać innym. W wydarzeniu weźmie udział Adam Małysz.

W Poznaniu wystartował bieg Wings for Life. Uczestnicy przemierzą wiele ulic w mieście, a trasa obejmie także okoliczne miejscowości.

Wings for Life Poznań

To już 11. edycja wyjątkowego biegu Wings for Life World Run, który odbywa się jednocześnie na całym świecie. O godzinie 13.00 czasu polskiego uczestnicy ruszają na trasę, gotowi, by wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu charytatywnym. Co wyróżnia ten bieg? Brak tradycyjnej mety. Zamiast tego, 30 minut po starcie, za biegaczami wyrusza wirtualny Samochód Pościgowy, który stopniowo zwiększa prędkość. Kiedy wyprzedzi biegacza, jego bieg dobiega końca. W tegorocznej edycji samochodem kierować będzie sam Adam Małysz.

Adam Małysz/ fot. Łukasz Gdak

Wings for Life World Run to inicjatywa, której celem jest zbieranie funduszy na badania nad leczeniem urazów rdzenia kręgowego. Dzięki specjalnej aplikacji, uczestnicy mogą startować z dowolnego miejsca, niezależnie od tego, czy biegają w oficjalnej lokalizacji, czy w pojedynkę. W Polsce jednym z miejsc, gdzie odbywa się Bieg Flagowy z realnym Samochodem Pościgowym, jest Poznań.

Samochód Pościgowy/ fot. Łukasz Gdak

Ten bieg jest wyjątkowy, ponieważ łączy ludzi z całego świata w jednym celu: pomaganiu innym. Niezależnie od dystansu, jaki przebiegniesz, liczy się każdy metr, który przybliża do celu – wsparcia badań nad rdzeniem kręgowym. Biorąc udział w Wings for Life World Run, uczestnicy stają się częścią globalnej społeczności, która pokazuje, że sport może być narzędziem do zmiany życia na lepsze.

Zobacz galerię:

Czytaj także: Uwaga kierowcy! Biegacze opanują miasto i okolice. Będą utrudnienia [MAPA]

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl