Wielkopolska

Brutalnie pobił seniorkę i ukradł jej torebkę

Napastnik, szarpiąc, uderzając po głowie oraz kopiąc po plecach, pobił starszą kobietę, a następnie zabrał jej torbę z telefonem, dokumentami oraz pieniędzmi wypłaconymi chwilę wcześniej w bankomacie.

Do napadu i pobicia doszło na jednej ulic w Kościanie. 78-letnia kobieta, została napadnięta chwilę po tym jak wypłaciła pieniądze w bankomacie. Bandyta zaatakował, gdy seniorka weszła na klatkę schodową.

– Sprawca po wejściu za starszą kobietą na klatkę schodową, zaatakował ją z zaskoczenia, uderzając kilkukrotnie po głowie oraz kopiąc po plecach. Po przewróceniu zabrał jej torbę z pieniędzmi w kwocie 1100 złotych, dokumentami i telefonem komórkowym, po czym uciekł – informuje Jarosław Lemański z kościańskiej policji.

Policję o napadzie zawiadomili sąsiedzi, którzy słyszeli krzyk kobiety. Pobitą seniorka pogotowie zabrało do szpitala. Lekarze stwierdzili u niej złamanie kości twarzy. Po przeprowadzeniu badań zdecydowali, że kobieta zostanie na dalszej obserwacji medycznej.

Sąsiedzi nie dali za wygraną i rzuci się w pogoń za bandytą. Po kilkuset metrach udało go się złapać i obezwładnić.

–  Skradzione mienie zostało w całości odzyskane, a 33-letni sprawca zatrzymany i doprowadzony przez policjantów do kościańskiej komendy. Usłyszał zarzuty rozboju, za co grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności – dodaje Lemański.

Sąd na wniosek prokuratury aresztował 33- latka na trzy miesiące.

czytaj także: Tragiczny wypadek na trasie prowadzącej do Poznania

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl