Wielkopolska

Policjant przebiegł 590 km i nie był to pościg

Policjant z Leszna pobiegł na wyjątkowo długim dystansie. Tym razem nie był to pościg, a zawody biegowe w Suffolk we wschodniej Anglii – Backyard Ultra. Mł. asp. Łukasz Wróbel przebiegł łącznie 590 km w 63 godziny.

Podczas gdy wiele osób ma problem by przebiec kilkaset metrów, mł. asp. Łukasz Wróbel pokonał 590 km. Policjant z Leszna uczestniczył w zawodach Backyard Ultra w Anglii. To impreza sportowa wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych. Zadaniem uczestników jest 60-minutowy bieg po pętli o długości 6,706 km. Następnie biegacze po godzinnej przerwie stają do rywalizacji na kolejnej pętli. W międzyczasie regenerują się i przygotowują do kolejnej rundy. Jeśli nie ukończą pętli w wyznaczonym limicie czasu, kończą bieg i odpadają. Łukasz Wróbel pokonał 270 zawodników z całej Europy. Przebiegł 590 km w ponad 63 godziny.

Zastępca oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie do zawodów przygotowywał się od kwietnia. Od początku miał duże oczekiwania względem swojego startu w Anglii. Policjant w marcu brał udział w Mistrzostwach Polski Backyard Ultra. Wówczas zajął pierwsze miejsce i to zaprowadziło go do startu w Anglii. Dzięki czerwcowej wygranej, w 2025 będzie miał okazję, aby pobiec w Indywidualnych Mistrzostw Świata, w Ben Buckle w Tennessee w USA.

źródło: Komenda Miejska Policji w Lesznie