Policjanci znaleźli ponad 340 litrów spirytusu bez akcyzy

Policjanci na terenie trzech powiatów znaleźli ponad 340 litrów spirytusu bez akcyzy. Gdyby alkohol trafił na rynek, skarb państwa straciłby na tym ponad 22 tysiące złotych.

Policjanci wytypowali wcześniej lokalizacje, w których mógł znajdować się alkohol bez akcyzy. Do akcji przeszukań siły połączyli funkcjonariusze Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz policjanci z Wydziału Walki z Przestępczością Gospodarczą z Poznania, Wrześni i Wągrowca.

Akcje przeprowadzono na terenie trzech powiatów – poznańskiego, wrzesińskiego i wągrowieckiego. W miejscach które przeszukiwali śledczy, znaleźli pełne plastikowe pojemniki. Jak się okazało, znajdowało się w nich ponad 340 litrów spirytusu bez akcyzy.

 

  • fot. KAS

fot. KAS

Gdyby alkohol trafił na rynek, skarb państwa straciłoby na tym ponad 22 tysiące złotych. Teraz policjanci próbują ustalić właściciela i producenta nielegalnego alkoholu. Postarają się również ustalić, do kogo miał on trafić. Ponadto funkcjonariusze przypominają, że spożywanie alkoholu niewiadomego pochodzenia to ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl