Hołownia przedstawił kandydatów do parlamentu z Poznania

“Już dziś chcemy ich pokazać, żebyście mogli z nimi pracować, powiedzieć o swoich problemach i obawach” – powiedział Szymon Hołownia o kandydatach Polski 2050 na listy wyborcze. Ze stolicy Wielkopolski mają wystartować Tadeusz Czajka, Ewa Schaedler i Barbara Oliwiecka.

Trwa Mobilna Konwencja Partyjna Polski 2050 Szymona Hołowni Cztery słowa: Polska. Były kandydat na prezydenta Polski jeździ po kraju, by pokazać absurdalne jego zdaniem wydatki rządu. Zwrócił między innymi uwagę na patriotyczne ławki. Każda kosztowała państwo 100 tysięcy złotych.

fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

Taka ławeczka, która stała na Malcie kosztowała 100 000 złotych. To jest 600 godzin pomocy psychologicznej, pedagogicznej dla polskich dzieci. Na co warto wydać takie pieniądze? Na 16 takich ławeczek? W co warto je zainwestować, w co włożyliby je przedsiębiorczy ludzie? – zapytał Szymon Hołownia.

Przede wszystkim jednak lider Polski 2050 chciał przedstawić potencjalnym wyborcom potencjalnych kandydatów na listy wyborcze. Jak podkreślił, ważne jest dla niego, aby już teraz mogli oni zapoznać się z problemami Polek i Polaków.

Listy jeszcze nie są tworzone, nie są one zdecydowane. Już dziś chcemy jednak ich pokazać, żebyście mogli z nimi pracować, powiedzieć o swoich problemach i obawach. Ta relacja musi zacząć budować się już dzisiaj. – podkreślił lider partii.

Na poznańskich listach może się więc znaleźć między innymi trzech kandydatów.

fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

Ewa Schaedler to działaczka struktur stowarzyszeniowych i partyjnych Polski 2050. Jest poznanianką i przedsiębiorczynią. W parlamencie chce skupić się na interesach stolicy Wielkopolski oraz na walce z wykluczeniami.

Uważam, że nasz region w parlamencie jest zbyt mało reprezentowany przez kobiety, a to kobiety budują i łączą. Najbardziej chciałabym skupić się na pracy nad ludźmi, których dotyczy piętno wykluczenia. Chciałabym również zająć się pracą nad równouprawnieniem. Przede wszystkim chciałabym dbać o interesy Poznania na arenie ogólnopolskiej. – powiedziała Ewa Schaedler.

Barbara Oliwiecka jest radną z Kalisza. Jak ocenił Szymon Hołownia, “Dla swojej społeczności lokalnej zrobiła bardzo wiele”. W Parlamencie najważniejsze dla niej są samorządność i rodzina.

Silny samorząd to silna rodzina. Każda rodzina bez względu na to, gdzie mieszka, zasługuje na dobre wynagrodzenie, wsparcie w opiece nad dziećmi i seniorami, ale także na przykład na czyste rzeki. Słaby samorząd notorycznie osłabiany przez rządy PiS sprawia, że usługi techniczne są pełnione na niższym poziomie. – powiedziała Barbara Oliwiecka.

Tadeusz Czajka, wójt gminy Tarnowo Podgórne, najprawdopodobniej również wystartuje z poznańskiej listy Polski 2050. Chce przełożyć swoje dotychczasowe doświadczenie na budowanie samorządności i dobrego podłoża dla przedsiębiorców.

Samorząd ma świadomość, że przedsiębiorczość jest istotną częścią tej społeczności, w której żyjemy. Samorządność jest dzisiaj w dużym potrzasku, wymaga silnych działań do odwrócenia tej tendencji – powiedział Tadeusz Czajka.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl