Ważne

Policja poszukuje podejrzanego o napaść na małoletnią dziewczynkę

Wstrząsające wydarzenie w Poznaniu. Policja poszukuje mężczyzny, który dopuścił się napaści na małoletnią dziewczynkę. Incydent miał miejsce w parku Tadeusza Kasserna na osiedlu Bolesława Chrobrego. Funkcjonariusze apelują do społeczności o pomoc w identyfikacji podejrzanego.

22 września około godziny 12.20 w parku Tadeusza Kasserna na osiedlu Bolesława Chrobrego nieznany mężczyzna zbliżył się do małoletniej dziewczynki i, według relacji ofiary, dokonał napaści, obejmując ją i dotykając w sposób nieodpowiedni, używając jednocześnie słów o charakterze seksualnym.

Wizerunek podejrzanego

Policja zdobyła nagrania z kamer monitoringu, na których widać podejrzanego. Mężczyzna ten ma około 40-50 lat i osiąga wzrost od 165 do 175 cm. Jest normalnej budowy ciała i nie ma widocznych znaków szczególnych, co znacząco komplikuje proces identyfikacji. W dniu zdarzenia ubrany był w szary t-shirt z czerwonym napisem „BANE” na piersi, czarne długie spodnie oraz czarne buty. Na głowie nosił ciemną czapkę z daszkiem i miał ze sobą czarno-niebieski plecak.

Apel o pomoc

Policjanci prowadzący sprawę do tej pory nie byli w stanie ustalić tożsamości podejrzanego. Z tego powodu w porozumieniu z prokuratorem podjęto decyzję o publikacji jego wizerunku w mediach społecznościowych i innych dostępnych kanałach. Funkcjonariusze apelują do wszystkich, którzy mogą rozpoznać mężczyznę ze zdjęć lub nagrań, lub mają istotne informacje mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości, o niezwłoczny kontakt z policją.

Kontakt z prowadzącym sprawę można nawiązać pod numerem telefonu 47 77 146 67. Dla pilnych sytuacji dostępny jest również numer alarmowy 112. Każda wskazówka może okazać się kluczowa w schwytaniu podejrzanego i zapewnieniu bezpieczeństwa społeczności.

Czytaj też: Zaatakowali policjanta i strażaka… przed piknikiem policji

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl