Wielkopolska

Zaatakowali policjanta i strażaka… przed piknikiem policji

Dwoje obcokrajowców, 36-letni Gruzin oraz 45-letnia Ukrainka zostali zatrzymani przez policję w Kępnie po naruszeniu nietykalności cielesnej funkcjonariuszy straży pożarnej, oraz policji. Incydent miał miejsce podczas przygotowań do koncertu orkiestr dętych służb mundurowych podczas wydarzenia „Za mundurem… Kępno sznurem”.

Wszystko rozegrało się w Kępnie, gdzie służby mundurowe przygotowywały się do udziału w koncercie orkiestr dętych.

Nietrzeźwy Gruzin i jego agresywna postawa

Podczas przygotowań do koncertu, do grupy strażaków zbliżył się 36-letni obywatel Gruzji. Mężczyzna był w widoczny sposób nietrzeźwy i zachowywał się agresywnie. Jego obecność i zachowanie zaniepokoiły strażaków oraz mundurowych.

Sytuację szybko zauważył jeden z policjantów Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, który natychmiast podjął interwencję wobec agresywnego mężczyzny. Poza służbą był też zastępca komendanta kępińskiej komendy, który postanowił pomóc swojemu policyjnemu koledze.

Do awantury dołączyła 45-letnia obywatelka Ukrainy, która również znieważyła policjantów. Obcokrajowców, 36-letniego Gruzina i 45-letnią Ukrainkę zatrzymano i umieszczeno w policyjnym areszcie. Usłyszeli zarzuty naruszenia nietykalności funkcjonariuszy służb mundurowych.

Oficer prasowy KPP w Kępnie, st. sierż. Rafał Stramowski zdementował początkowe informacje o pobiciu zastępcy komendanta. W trakcie interwencji nie doszło do pobicia, lecz jedynie znieważenia i naruszenia nietykalności.

Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 3.

Czytaj też: Blokada A2 na wysokości Poznania. Bardzo poważny wypadek

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl