Policja jest w BLISKO

Wielkopolscy policjanci dołączyli do ogólnopolskiego systemu informowania BLISKO. Za pomocą aplikacji chcą przesyłać mieszkańcom ważne komunikaty i ostrzeżenia. 

Aplikacja BLISKO należy do ogólnopolskiego systemu SISMS, z którego korzysta blisko pół tysiąca polskich miast i gmin. Dzięki niej ci którzy zainstalują sobie ją na telefon będą mogli otrzymywać darmowe informacje o ważnych komunikatach i zagrożeniach np. pogodowych. Do grona jej nadawców mogą dołączyć tylko określone podmioty takie jak urzędy miast i gmin, spółki komunalne, wodociągi, ośrodki kulturalno-oświatowe i inne o charakterze użyteczności publicznej. Poza nadawcami lokalnymi użytkownik znajdzie nadawców ogólnopolskich informujących o jakości powietrza, czy o planowanych wyłączeniach prądu.

Podstawową zaletą aplikacji jest umożliwienie mieszkańcowi swobodny wybór serwisów informacyjnych od poszczególnych nadawców. Dzięki temu użytkownik otrzymuje tylko interesujące go informacje, bez zaśmiecania niechcianymi treściami. Jednym z powodów, dla którego Policja zdecydowała się na nadawanie w BLISKO jest to,  że aplikacja należy do bezpiecznego systemu SISMS, którego działanie sprawdza się w kilkuset samorządach, od dużych miast do niewielkich gmin m.in. w Gdańsku, Bydgoszczy, Radomiu, Częstochowie, Bełchatowie, Legnicy.

Aplikacja jest bezpłatna, większość  użytkowników smartfonów może ją pobrać z oficjalnych sklepów dystrybucyjnych Google Play (system Android) lub AppStore (system iOS) oraz Windows Store (system Windows Phone). Po zainstalowaniu aplikacji należy wpisać swoją miejscowość, wybrać interesującego nas nadawcę (nadawców), a następnie zaznaczyć z jakich serwisów będą mogli przesłać do nas informacje.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl