Pokazy florystyczne, świąteczne inspiracje i „Ekologiczny ogród”. Targi Gardenia 2022 na MTP

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich rozpoczęły się targi branży ogrodniczej – Gardenia 2022. Potrwają do 19 listopada, a hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Ekologiczny ogród”. To jednak także targi dla każdego, kto interesuje się ogrodami, roślinami i trendami w tej dziedzinie.

Miejsce dla profesjonalistów i amatorów

Targi ogrodnicze Gardenia 2022 to doskonałe miejsce w szczególności dla profesjonalistów w branży ogrodniczej, ale także miłośników roślin. Do 16 edycji zgłosiło się ponad 270 wystawców, w których gronie znajdują się zarówno liderzy branży, jak i nowe firmy, które debiutować będą na poznańskiej scenie.

Ekologiczny ogród

Wiceprezes MTP Filip Bittner, podkreślił, że tegorocznym hasłem Targów Gardenia 2022 jest „Ekologiczny ogród”. Chodzi przede wszystkim o aspekt edukacyjny, ale także realny. Dodał, że Międzynarodowe Targi Poznańskie wiosną tego roku otworzyły ogród kieszonkowy. Natomiast Magdalena Żmuda z Wydziału Kształtowania i Ochrony Środowiska nazwała Targi unikatowym na skalę kraju wydarzeniem.

Tym razem mamy okazję spotkać zarządców parków francuskich i poznać trendy paryskie, które chcielibyśmy wykorzystać w Poznaniu.

Co w programie?

Podczas Targów przewidziano między innymi pokazy florystyczne, prelekcje zarządców francuskich parków, pokazy cięcia roślin, cykl prelekcji ekspertów zieleni miejskiej, aktywistów, działaczy. Dodatkowo wykłady i pokazy Federacji Arborystów Polskich, debaty, strefę inspiracji, konferencję Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ogrodów i wiele innych. Cały program i więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej.

Wejściówki

Jeśli chcecie wybrać się na Gardenie, mamy kilka jednoosobowych wejściówek. Wystarczy napisać na kontakt@wpoznaniu.pl

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl