Pojadą karetką, a nie taksówką

Nowoczesna karetka służąca do transportu pacjentów, wyposażona w butlę z tlenem i nosze — to dar Poznania dla Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi. Stara często się psuła i bywały sytuacje, że mali pacjenci, po operacjach wracali do domu taksówkami.

Szpital dostał od miasta Poznania nową karetkę transportową, która pozwała na przewożenie jednocześnie dwójki dzieci. Nowy ambulans wyposażony jest między innymi w ruchomy fotel, który pozwala przewieźć dziecko w gipsie prosto z oddziału. Szpital co roku operuje około tysiąca dzieci z całej Polski. To najtrudniejsze przypadki, często związane z wadami wrodzonym.

– Karetka będzie służyła jako środek transportu pacjentom naszego szpitala, a w szczególności dzieciom po skomplikowanych, wysokospecjalistycznych zabiegach operacyjnych, m.in. z zakresu skolioz, wad wrodzonych i nabytych układu kostno-stawowego czy po operacjach wykonywanych w procesie leczenia dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym — podkreśla dr n. med. Przemysław Daroszewski, dyrektor szpitala im. W. Degi.

źródło : poznan.pl

Na zakup karetki miasto przekazało 200 tys. zł, szpital dołożył blisko 37 tys. zł.

Co ciekawe poznański szpital ortopedyczny imienia Degi rozpoczyna także realizację programu, którym obejmie około 900 osób do 18 roku życia.

– To pierwszy taki projekt w kraju. Około 900 osób skorzysta z nowoczesnych metod diagnostyki i rehabilitacji. To będą turnusy 10-dniowe. W tym projekcie są również sfinansowane sprawy pobytu i dojazdów. Każda osoba dwa razy w roku będzie mogła skorzystać z takich turnusów odnośnie diagnostyki, leczenia, ale też szkolenia, bo w ramach tego projektu będziemy przeprowadzać także szkolenia dla rodziców — mówi dyrektor szpitala dr Przemysław Daroszewski.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl