Podolski zalany falą prezentów z Poznania. Sam tego chciał [ZDJĘCIA]

Lukas Podolski zapytał i dostał. Po zdobyciu zwycięskiej bramki, która pozwoliła Lechowi awansować na trzecie miejsce w tabeli, kibice Kolejorza zrobili mu prezent i wysłali rogale Świętomarcińskie oraz wielkopolskie piwo.

Podolski strzelił „dla Poznania”

W sobotę 20 maja Górnik Zabrze podjął na własnym stadionie Pogoń Szczecin. Mecz był niezwykle zacięty, a ostatnia bramka padła dopiero po 90. minucie. Lukas Podolski ustanowił wynik spotkania na 2:1. Tym samym Pogoń wróciła do domu bez punktów. Jednocześnie Lech wygrał swoje spotkanie, wykorzystał potknięcie drużyny ze Szczecina i awansował na trzecie miejsce w tabeli Ekstraklasy. Za swoją bramkę poprosił o prezent od Lecha.

Brązowe medale dla Lecha?

Dzięki bramce Podolskiego to właśnie Lech w ostatniej kolejce będzie miał największe szanse na zdobycie brązowych medali. Były reprezentant Niemiec zwrócił się do klubu z Poznania. Pomocnik doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że jego gol jest ważny dla Kolejorza. W żartobliwy sposób zasugerował, że od Lecha chciałby dostać rogale świętomarcińskie i dobre piwo.

Obdarowany

Jak się okazało, kibice z pomocą Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej spełnili jego prośbę. Fani Kolejorza wysłali Podolskiemu prezent – poznańskie przysmaki i wielkopolskiego browara.

– Kibice Lecha Poznań w podziękowaniu na sportową postawę do samego końca przekazują Łukaszowi Podolskiemu to, co w Wielkopolsce najlepsze! – napisali kibice.

Lukas Podolski wyraźnie ucieszył się z prezentu.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl