Podczas ferii pakują paczki dla potrzebujących

Uczniowie poznańskich szkół podstawowych wraz z Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, przygotowują paczki dla potrzebujących z krajów Trzeciego Świata.

Fundacja „Redemptoris Missio” przez 32 lat swojego istnienia wysłała na misje 328 wolontariuszy. W jej siedzibie w Poznaniu przez te lata pracowało ich ponad dwa tysiące. Tym razem do grupy wolontariuszy mogą dołączyć uczniowie poznańskich szkół, którzy mają właśnie ferie.

– To nie tylko pomoc i pomysł na spędzenie czasu. To także szansa na wyjście ze świata cyfrowego i i interakcję z rówieśnikami. W trakcie wolontariatu dzieci uczą się współpracy, która procentuje w dorosłym życiu. Oprócz nowych umiejętności i doświadczenia można zyskać ogromne zadowolenie z niesienia pomocy innym – mówi Justyna Janiec-Palczewska prezes Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”.

Wolontariusze pomagają w pakowaniu paczek z pomocą humanitarną, segregacji opatrunków i badaniu mocy okularów.

W akcji pakowania paczek biorą udział uczniowie z poznańskich szkół/ fot. źródło: Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”

Najstarsza wolontariuszka ma 86-lat

Wolontariuszem można zostać w każdym wieku. Nastarsza wolontariuszka Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, siostra Cecylia Śmiech ma 86-lat. Aby zostać wolontariuszem wystarczy przyjść do Fundacji, która znajduje się przy ul. Junikowskiej 48 w Poznaniu od 7.00 do 17.00.

czytaj także – Lokale za darmo od miasta. Skorzystają organizacje pozarządowe

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl