Pod latarnią najciemniej. Narkotykowy gang rozbity (video)

Policjanci z Poznania CBŚP i BSW Służby Więziennej zatrzymali 9 osób podejrzanych o udział w grupie przestępczej. Członkowie tej grupy rozprowadzali narkotyki na terenie zakładu karnego. Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. To kolejne zatrzymane osoby w tej sprawie. W grudniu 2017 r. zatrzymano 17 osób. 

Nielegalny proceder mógł być prowadzony od 2010 roku. Z ustaleń śledczych wynika, że 1 gram amfetaminy lub marihuany w Zakładzie Karnym mógł kosztować nawet 50 złotych. Pierwszą zatrzymania w tej sprawie dokonano i w grudniu 2017 roku. Wtedy to funkcjonariusze rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której na teren wiezienia handlowała narkotykami.  Wówczas zatrzymano 17 podejrzanych, w tym 2 funkcjonariuszy służby więziennej i 14 osadzonych. 15 osobom przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu na terenie więzienia substancji psychotropowych i środków odurzających. Dodatkowo dwaj funkcjonariusze Służby Więziennej usłyszeli zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, za co grozić może kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

21 marca funkcjonariusze przeprowadzili kolejną akcję więzieniu we Wronkach podczas której zatrzymano dziewięć osób, w tym sześciu mężczyzn, odbywających karę pozbawienia wolności. Podejrzanym zarzuca się udział w zorganizowanej grupie przestępczej wprowadzającej do obrotu środki odurzające w postaci marihuany i amfetaminy. Wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani.

(ra)

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl