Pociągi już jadą, ale są opóźnienia

Po kilkudziesięciu godzinach przerwy kolejarzom udało się odblokować trasą kolejową we Wronkach. Pociągi jeżdżą na razie tylko jednym torem. 

Jak informuje rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec – Intensywne prace zespołów technicznych Polskich Linii Kolejowych pozwoliły zabrać z toru trzy wagony, które najbardziej przeszkadzały w udrożnieniu jednego toru i już pociągi mogą bezpośrednio przejeżdżać z Poznania w stronę Krzyża i dalej do Szczecina. Mamy z dwóch torów do dyspozycji jeden tor, dzięki temu nie konieczne jest już korzystanie z komunikacji zastępczej autobusowej, co znacznie skraca czas przejazdu.

Na drugim nadal trwają prace związane z usuwaniem skutków czwartkowego wypadku składu towarowego we Wronkach. Kolejarze apelują do podróżnych, by zwracali uwagę na komunikaty na stacjach, bo na miejscu wypadku cały czas trwają prace i to czasowo może wpływać na ruch pociągów na odcinku Krzyż – Poznań. Specjalna komisja ustala przyczyny czwartkowego wypadku. Powinny być znane za kilka tygodni.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl