Pobiegną w hołdzie Generałowi i Powstańcom Wielkopolskim

104 kilometry – aż tyle przebiegną biegacze w podpoznańskim Lusowie, by oddać hołd Generałowi Józefowi Dowborowi-Muśnickiemu i Powstańcom Wielkopolskim. Trasa obejmie miejscowe lasy, a uczestnicy będą mieli na jej pokonanie 16 godzin.

Pobiegną w nocy

Biegaczom IV Ultramaratonu Gen. Józefa Dowbora-Muśnickiego ekstremalne warunki zimowe i ciemne lasy niestraszne. Bieg i Nordic Walking rozpocznie się 27 grudnia 2022 roku (w dzień rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego) o godzinie 19:00 w Lusowie, pod Poznaniem. 15 minut przed startem uczestnicy udadzą się na parafialny cmentarz, gdzie złożą wiązanki i zapalą znicze na grobie Generała.

Pobiegną także żołnierze

Na trasę ultramaratonu wybiegnie ponad 100 osób. Wśród nich znajdą się żołnierze 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej z Poznania, Krajenek i 17. z Międzyrzecza. W nocy z 27 na 28 grudnia uczestnicy wykonają 10 okrążeń – w tym pierwsze o długości 14 kilometrów. Cały dystans to 104 kilometry, a trasa wiedzie po miejscowych lasach. Limit czasowy na jej pokonanie wynosi 16 godzin.

Jest to trzeci bieg poświęcony pamięci Powstańców i Generała, którego głównodowodzącą jest Jolanta Witczak – mieszkanka Lusowa, pasjonatka biegania, uczestniczka m.in. Spartathlonu, która pod koniec sierpnia br. przebiegła swój trzechsetny maraton – informują organizatorzy.

104 kilometry w hołdzie powstańcom

Odważni biegacze wyruszą o godzinie 19:00 spod strażnicy OSP Lusowo, przy ulicy Ogrodowej 3. Wszystko po to, by w dzień rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, oddać hołd powstańcom i Generałowi Józefowi Dowborowi-Muśnickiemu.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl