Kawu sprezentował poznaniakom świąteczny mural

Znany poznański artysta Kawu z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, namalował tematyczny mural. Graffiti przedstawia postaci z zimowej bajki „Kraina Lodu” – renifera Svena i bałwanka Olafa.

Olaf i Sven z „Krainy Lodu”

Nowy mural Kawu znajduje się w rejonie skrzyżowania ulicy Głogowskiej i Sielskiej. Tym razem artysta wybrał motyw świąteczny i na ścianie budynku przedstawił postaci z kultowej bajki „Kraina Lodu”. Bałwan Olaf i renifer Sven w drewnianych saniach, lecą nad ośnieżonym miastem. Pod nimi idzie natomiast, ubrany na niebiesko święty Mikołaj, niosąc wór z prezentami.

Prezent dla poznaniaków

Najnowsze graffiti można nazwać więc świątecznym prezentem dla poznaniaków. Murale stają się coraz popularniejsze, a mało który mieszkaniec stolicy Wielkopolski nie kojarzy artysty. Kawu często nawiązuje w swoich dziełach do bajkowych postaci i kultowych produkcji. „Na koncie” ma już Bolka i Lolka, Simbę, Pokemony czy Myszkę Miki.

Znany poznański artysta

Poznański twórca stał się popularny dzięki muralom wykonanym podczas pierwszego miesiąca wojny w Ukrainie. Przedstawiały one prezydentów Ukrainy i Rosji – Wołodymyra Zełeńskiego i Władimira Putina jako protagonistę oraz antagonistę serii Harry Potter – Harry’ego Pottera i Voldemorta. Malowidła były odpowiedzią na agresję Rosji na Ukrainę.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl