Pływalnie letnie otwierają swoje bramy

Od 27 czerwca otwarte zostają w Poznaniu miejskie pływalnie letnie. Jak zapewniają urzędnicy, baseny przygotowano do sezonu zgodnie z wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa sanitarnego.

Na pływalniach letnich obowiązują zasady bezpieczeństwa zgodne z wytycznymi służb sanitarnych w okresie epidemii COVID 19.

– Najważniejsza z nich to zachowanie dystansu społecznego. Nie zbliżajmy się do naszych sąsiadów w wodzie i poza basenem na odległość mniejszą niż dwa metry. Nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych – przypomina Łukasz Miadziołko.

W miejscach takich jak kasy i przebieralnie na ziemi pojawiły się linie, które mają przypominać użytkownikom o zachowaniu odstępu. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji umieściły również na pływalniach banery informujące o zasadach bezpieczeństwa. Pracownicy pływalni będą regularnie dezynfekowali toalety, przebieralnie, kluczyki od szafek oraz leżaki, z których mogą korzystać użytkownicy. Z wizyty na pływalni letniej powinny zrezygnować osoby, które mają objawy infekcji (gorączkę, kaszel i katar).

Pływalnie będą czynne codziennie. Chwiałka w godzinach 9.00 – 19.00, a baseny w parku Kasprowicza w godz. 9.00 – 20.00. Na tym drugim obiekcie przewidziano ponadto dodatkowe godziny dla pływaków. Osoby, które zakupią karnet oraz posiadacze kart sportowych, będą mogli popływać w godz. 7.00 – 9.00, a od 19.00 do 20.00 będą mieli do dyspozycji wydzieloną część dużego basenu.

W tym roku za wstęp na pływalnię zapłacimy 12 zł (bilet normalny) i 8 zł (bilet ulgowy). Z ulg mogą korzystać dzieci, młodzież szkolna, studenci do 26 roku życia oraz posiadacze Poznańskiej Złotej Karty Seniora. Dodatkowe zniżki czekają przy zakupie karnetu na 10 wejść – kosztuje on 108 zł (normalny) i 72 zł (ulgowy). Posiadaczom Karty Rodziny Dużej przysługuje 50-procentowa zniżka na bilety jednorazowe. Bilet wstępu jest ważny przez cały dzień. Ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem nie będzie możliwości opuszczenia basenu i powtórnego skorzystania z tego samego biletu w danym dniu.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl