Plany na weekend

Rzeźby lodowe wykonane przez artystów z całego świata na Poznań Ice Festival, liczne warsztaty dla dzieci i rodziców na Poznańskim Betlejem oraz koncerty gwiazd – to tylko niektóre z ciekawostek na najbliższy weekend. Podpowiadamy gdzie warto się wybrać.

Sobota, 8 grudnia

Poznań Ice Festival 2018

Poznań Ice Festival rozpocznie sobotni konkurs Speed Ice Carving, polegający na jak najwierniejszym odtworzeniu podanego przez jury wzoru w bryle lodu. W niedzielę odbędą się warsztaty rzeźbienia w lodzie (dla dzieci). Główny konkurs festiwalu rozstrzygnięty zostanie o godz. 18, a weekend pełen wrażeń zakończy pokaz laserowo-multimedialny (godz. 18.30). W tym roku na Starym Rynku w sobotę o godz. 11 stanie również miasteczko lodowe o powierzchni ponad 100 m.kw.

8-9 grudnia, Stary Rynek, wstęp wolny.

Pidżama Porno – koncert

Punkrockowe trio w składzie: Grabaż, Kozak i Kuzyn zagra swoje przeboje na MTP. Zespół zaczął 2018 rok  spokojnie, ale już od jesieni ich trasa koncertowa rozgrzewa publiczność w klubach w całej Polsce.

Występ w Poznaniu jest jej częścią. Godz. 19:00. MTP, ul. Głogowska 14. Bilety – 70 zł.

Premiera „Beznudnej wyspy” w Teatrze Muzycznym

W sobotę w Teatrze Muzycznym odbędzie się premiera najnowszej komedii w reżyserii Marka Chojnackiego. „Beznudna Wyspa” nawiązuje do gatunku one man show, czyli jednoosobowego pokazu aktorskiego, wyróżniającego się oryginalnym scenariuszem, specjalnie napisanym dla wybranego aktora. Spektakl jest zabawną opowieścią o księgowym, którego okoliczności konkursu telewizyjnego inspirują do odkrywania swojej wielowymiarowej osobowości. Regułą pobytu w programie „Beznudna Wyspa” jest zakaz nudzenia się. Obok Wiesława Paprzyckiego w spektaklu usłyszymy też Arnolda Pujszę.

Godz. 19:00, Teatr Muzyczny, ul. Niezłomnych 1E, Bilety: 20-70 zł.

II Galimatias – bazar rozmaitości w Poznaniu

Ręcznie robione dekoracje, autorskie ubrania, unikalne dodatki, wyjątkowe gry oraz zabawki, naturalne kosmetyki i wiele innych produktów w jednym miejscu – to Galimatias, bazar rozmaitości. Goście wydarzenia będą mogli wybierać wśród projektów twórców mody i z szerokiej gamy ręcznie robionej biżuterii, torebek i dodatków. Dla miłośników gotowania, dobrego jedzenia i zdrowego trybu życia pojawią się stoiska z ekologiczną żywnością.

Godz. 12:00-20:00, FoodHall Poznań, ul. Dworcowa 1, wstęp wolny.

Young Igi / Poznań / Konfetti Tour

Klub Projekt Lab zaprasza na koncert Young Igiego, promujący jego najnowszy album – Konfetti. Artysta nazywany jest nadzieją rapu. Mimo młodego wieku podbił scenę muzyczną, na której prezentuje najnowsze trendy zza oceanu.

Godz. 18:00, Projekt LAB, ul. Grochowe Łąki 5, Bilety: 35-40 zł.

Niedziela, 9 grudnia

Świąteczna Bimba

W niedzielę na ulice Poznania wyruszy świąteczny, roziskrzony światełkami tramwaj ustrojony w bombki i świąteczne dekoracje. Bimba dowiezie wszystkich na Stary Rynek, na poznańskie Betlejem. Dzieciom, które zechcą wziąć udział w konkursach i włączyć się do wspólnej zabawy, Gwiazdor będzie  rozdawać podarunki i słodycze. Świąteczna bimba to wspólna inicjatywa MPK Poznań, Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych oraz Galerii Malta.

Wege Festiwal Poznań

Wege Festiwal Poznań to blisko 100 stoisk z kuchnią wegetariańską i wegańską. Na gości czekać będzie roślinna kuchnia wietnamska, meksykańska, koreańska czy indyjska, kuchnia ulicy w wydaniu wege – burgery, hot dogi czy frytki z batatów. Na festiwalu znajdzie się również dział Ekopiękno z naturalnymi kosmetykami, oraz stoiska z książkami i dodatkami – idealnymi na świąteczne podarunki.

Godz. 11:00-13:00 wstęp płatny 5zł,Godz. 13:00-19:00 wstęp bezpłatny,MTP 2, ul. Głogowska 14.

João de Sousa – koncert

Koncert promuje trzecią płytę João de Sousa – portugalskiego artysty, który współpracował m.in. z Andrzejem Smolikiem, zespołem Mikromusic, Dorotą Miśkiewicz oraz innymi artystami jazzowymi. „Ideal” to album utrzymany w słodko-gorzkim, romantycznym brzmieniu w stylu vintage. Dociekliwi usłyszą na nim inspiracje muzyką Nicka Drake’a, Caetano Veloso, Toma Waitsa, Salvadora Sobrala czy nawet trip-hopowego Portishead.

Godz. 19:00Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79, Bilety 30 zł

Pograjki – Muzyka Biskupizny

„Pograjki” to cykl koncertów interaktywnych, podczas których można poznać polskie tradycje związane z ważnymi momentami w roku. Tym razem organizatorzy zapraszają na spotkanie z muzyką Biskupizny – mikroregionu Wielkopolski o bardzo żywej tradycji. Koncert będzie okazją poznania prawdziwej kapeli biskupiańskiej i rozpocznie poznańską premierę płyty „Lala gąski na gałązki – dziecięce tradycje muzyczne Biskupizny”.

Godz. 11:00-12:00, Brama Poznania, ul. Gdańska 2,Bilety: 10 zł.

Mikołajkowy kiermasz książek Animalii

Z okazji Mikołajek Fundacja Animalia przygotowała kiermasz, podczas którego będzie można zakupić książki w okazyjnych cenach, napić się pysznej kawy lub przekąsić coś słodkiego. Całkowity dochód ze sprzedaży książek przeznaczony zostanie na bezdomne psy i koty, będące pod opieką Fundacji dla Zwierząt „Animalia”.

Godz. 10:00-20:00, Ciuciu Paj, ul. Wawrzyniaka 3.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl