Plantacja narkotyków warta milion złotych zlikwidowana

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zlikwidowali kolejną nielegalną plantację konopi. Zatrzymali 39 letniego mężczyznę który podejrzany jest o produkcję i handel narkotykami. Stróże prawa przechwycili także prawie 24 kilogramy marihuany o czarnorynkowej wartości sięgającej blisko miliona złotych. Decyzją sądu  podejrzany trafił do aresztu na trzy miesiące. 

Plantacja konopi znajdowała się w niewielkiej miejscowości w powiecie rawickim. Wewnątrz budynku policjanci znaleźli w pełni zautomatyzowaną infrastrukturę przeznaczoną do uprawy roślin konopi. Plantacja wyposażona była w profesjonalny system oświetlenia, nawadniania i wentylacji. Kryminalni przechwycili 410 krzewów konopi indyjskich oraz 24 kilogramy gotowej marihuany. Łączna wartość zabezpieczonych narkotyków to blisko milion złotych.

W związku ze sprawą, na terenie nielegalnej plantacji został zatrzymany 39-letni mieszkaniec Poznania. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz uprawy konopi indyjskich i decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia. Policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania w tej sprawie.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl