Kradł i wysyłał. Pracownik firmy kurierskiej zatrzymany

Policjanci z Komornik zatrzymali magazyniera pracującego w firmie kurierskiej. Mężczyzna zamiast dostarczać towar do zamawiających to sprzedawał go swoim klientom. Ponadto zgłosił kradzież pojazdu, której nie było. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

W ręce policjantów wpadł pracownik jednej z firm kurierskich znajdującej się na terenie Plewisk. Mężczyzna był tam magazynierem. Podczas swojej pracy przyjmował towary przychodzące zza granicy, a następnie za pośrednictwem nie świadomych niczego kurierów sprzedawał je swoim znajomym. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podejrzany działał w ten sposób w 2017 roku przez blisko sześć miesięcy. Wśród przedmiotów jakie sprzedawał znajdował się m.in. specjalistyczny sprzęt rowerowy. Straty na jakie naraził właściciela firmy to ponad sto tysięcy złotych. Policjantom udało się dotrzeć do jednego ze znajomych magazyniera. Człowiek ten kupił od swojego kolegi rower o wart 15 tysięcy złotych.

Podczas zatrzymania magazyniera okazało, że ten ma na swoim koncie inne przestępstwo. W styczniu br. zgłosił kradzież auta, której nie było. Samochód, który niby miał być mu skradziony znajdował się na jego posesji. Za popełnione przestępstwa grozi mu kilka lat więzienia.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl