Plakat do prokuratury

Urzędnicy reaguję na treść plakatu, który od blisko tygodnia wisi na ścianie jednego z budynków przy ul. 28 czerwca 1956r. w Poznaniu. Do prokuratury trafiło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia wykroczenia. Na plakacie jest zdjęcie pary nagich mężczyzn z tęczową flagą oraz dane liczbowe sugerujące, że z homoseksualizmem związana jest pedofila oraz częstsze zachorowania na AIDS, a także mniejsza długość życia. 

– Nie godzę się na takie działania w przestrzeni publicznej Poznania. Ze swojej strony postępowanie w sprawie legalności tej konstrukcji prowadzi Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego – napisał na Facebooku prezydent Jacek Jaśkowiak

Oprócz tego Jaśkowiak, zamieścił na facebooku skan pisma jakie urzędnicy wysłali do prokuratury. Pismo to zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia wykroczenia polegającego na wywołaniu zgorszenia w miejscu publicznym i umieszczenia w miejscu publicznym nieprzyzwoitego napisu lub rysunku.

Baner na ścianie domu przy ulicy 28 czerwca ’56 zawieszono z inicjatywy fundacji PRO-Prawo do życia. Według prezesa fundacji Mariusza Dzierżawskiego, to odpowiedź na próbę uczynienia z Poznania stolicy źle pojętej wolności światopoglądowej. Na billboardzie, napisano że ” … pederaści żyją średnio 20 lat krócej. 31 proc. dzieci wychowywanych przez lesbijki i 25 proc. wychowywanych przez pederastów jest molestowana. Czyny pedofilskie zdarzają się wśród homoseksualistów 20 razy częściej” .

Mateusz Sulwiński, rzecznik prasowy Poznań Pride Week uważa, że dane przedstawione na banerze nie mają potwierdzenie w żadnych naukowych badaniach.

 

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl