Płacisz podatki w Poznaniu? Z kartą OK Poznań będziesz mógł liczyć na zniżki

OK Poznań – Osobista Karta Poznańska to między innymi tańsze bilety do miejskich instytucji, zniżki w sklepach czy restauracjach oraz bezpłatne vouchery. To wszystko będzie czekać na mieszkanki i mieszkańców stolicy Wielkopolski, jeśli rozliczą swoje podatki w Poznaniu.

OK Poznań – Osobista Karta Poznańska to cały system zniżek i usług, które dostępne będą dla osób, które rozliczają swoje podatki w stolicy Wielkopolski. Miasto Poznań podpisało z Grupą MTP umowę na utworzenie i prowadzenie tego systemu. Umowa została podpisana na 10 lat, a Osobista Karta Poznańska ma ruszyć już wiosną przyszłego roku.

Chcemy w ten sposób podziękować wszystkim, którzy już rozliczają w Poznaniu swoje podatki. Z każdego złożonego tu PIT-a Miasto dostaje ok. 48 proc. przychodu. Są to pieniądze, dzięki którym razem możemy zmieniać nasze miasto na lepsze. Wierzę, że Osobista Karta Poznańska przekona wszystkich, że rozliczanie podatku w swoim miejscu zamieszkania po prostu się opłaca – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

W pierwszym etapie rozwoju programu zostanie udostępnionych minimum 25 benefitów. Podzielono jest na 8 grup :

  • Kultura, sztuka, rozrywka – w tej grupie znajdą się zniżki na bilety na wydarzenia kulturalne w Poznaniu, bilety do kin studyjnych, wejściówki do muzeów, bilety na eventy i wydarzenia organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie.
  • Sport i rekreacja – tu znajdą się oferty partnerów oferujących wszelkie formy aktywności fizycznej, np. pływalnie, lodowiska, kluby fitness, siłownie, kręgielnie, zajęcia jogi, ścianki wspinaczkowe.
  • Gastronomia – w tym obszarze zaproszone do współpracy są restauracje, kawiarnie, pijalnie kawy/czekolady.
  • Zdrowie – to szczególnie istotna grupa dla seniorów, którzy znajdą tu zniżki na wizyty czy zabiegi w gabinetach rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych, w salonach optycznych czy gabinetach stomatologicznych.
  • Uroda – to dział, w którym zniżki mogą zaoferować zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, barberskie, salony SPA czy solaria.
  • Towary i usługi – w tym obszarze do współpracy zaproszone zostaną lokalne sklepy stacjonarne i sklepy online. W tej grupie znajdą się także zniżki na wybrane usługi oferowane przez lokalne podmioty – np. warsztaty samochodowe, oferty czyszczenia i sprzątania, agencje nieruchomości i firmy ubezpieczeniowe.
  • Edukacja – czyli zniżki dotyczące ofert edukacyjnych – np. kursy w szkołach językowych, szkołach nauki jazdy, szkołach muzycznych, prywatnych szkołach podstawowych i liceach, szkołach tańca czy szkołach sztuk walki.
  • Podróże – tu pojawią się oferty wyjazdów zorganizowanych, lokalne biura podróży, oferty rajdów terenowych czy wycieczek po okolicy, a także na turnusy rehabilitacyjno-wypoczynkowe.

OK- Osobista Karta Poznańska to system, który obejmuje przede wszystkim aplikację mobilną, którą już za kilka miesięcy będzie można pobrać na telefon oraz stronę internetową. Jeśli ktoś z różnych przyczyn będzie wolał korzystać z plastikowej karty,podatki będzie też miał taką możliwość. Aby ją dostać, trzeba będzie odwiedzić jeden z siedmiu stacjonarnych punktów obsługi klienta. Weryfikacja faktu rozliczania podatków w Poznaniu również odbędzie się w tych punktach. O ich lokalizacji urzędnicy poinformują w późniejszym czasie

Firmy, które chcą zostać partnerami programu mogą zgłaszać się mailowo, na adres: partnerzy@okpoznan.pl.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl