PiS dogada się z PSL w Sejmiku?

Po ogłoszeniu wyników wyborów do Sejmiku Wielkopolskiego trwają polityczne gry o zebranie większości. Wybory wygrała Koalicja Obywatelska, na drugim miejscu jest PiS, ale o tym kto będzie rządzić zdecyduje PSL, które ma trzeci wynik.

Z naszych informacji wynika, że mimo zabiegów ze strony PiS nie uda się partii Jarosława Kaczyńskiego przekonać ludowców do koalicji w Sejmiku Wielkopolski ani w żadnym innym. Ludowcy pamiętają próby niszczenia ich partii przez ostatnie lata.

Do urzędów marszałkowskich wkraczało np. CBA miesiącami kontrolując pracę polityków PSL. Do zdominowanej przez PiS TVP przedostawały się wówczas informacje z kontroli, które sugerowały przestępstwa, ale ostatecznie sprawy kończyły się niczym, o czym państwowa telewizja już nie informowała – mówi jeden z ważnych polityków PSL w Wielkopolsce.

Narzędzi niszczenia partii ludowej było więcej – dodają politycy PSL i jednoznacznie stwierdzają, że koalicje w Sejmiku zawrą z PO i Nowoczesną. Podobnie ma być w innych Sejmikach, gdzie arytmetyka wyborcza daje taką możliwość.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl