Piłkarz Warty trafił do szpitala. Koszmarna kontuzja

W 3. minucie meczu Warty z Ruchem Chorzów doszło do dramatycznej. Obrońca Warty zderzył się z zawodnikiem Ruchu Chorzów. Klub Zielonych poinformował, że Dawid Szymonowicz od razu z murawy trafił do szpitala.

Dawid Szymonowicz w szpitalu

Pierwsze minuty meczu, Szymonowicz po stałym fragmencie gry zderza się z Przemysławem Szurem z Ruchu Chorzów (cały przebieg meczu opisujemy TUTAJ). Szur wstaje i jest w stanie dalej grać, ale Szymonowicz we krwi jest znoszony z boiska. Jak poinformowała właśnie Warta – Dawid Szymonowicz prosto ze stadionu trafił do szpitala w Poznaniu, gdzie przeszedł badanie obrazowe w celu wykluczenia poważniejszego urazu głowy – informuje klub Zielonych i dodaje – W poniedziałek wieczorem wrócił do domu po opatrzeniu przez chirurga i założeniu szwów. Te sytuację pokazuje Ekstraklasa w poniższym nagraniu.

Dawid Szymonowicz może pauzować teraz przez około dwa tygodnie, by miał czas na wygojenie się ran. W czasie meczu kontuzjowany był także bramkarz Warty Adrian Lis – Na razie nie wiadomo, jak poważny jest uraz Adriana Lisa. Zawodnika czekają badania – informuje Warta.

Środkowy obrońca

Dawid Szymonowicz grał także w reprezentacji Polski U-20, wystąpił w 4 meczach. Gra na pozycji środkowego obrońcy. Zaczynał swoją przygodę z futbolem w Stomilu U-19, przeszedł przez Jagielonię, Niecieczę, Raków, Cracovię, znów Jagielonię, aż w końcu trafił do Warty Poznań. W juniorskiej reprezentacji zadebiutował w 2014 roku. Gra także na pozycji defensywnego pomocnika i prawego obrońcy.

Czytaj także: Dobre wieści w Lechu Poznań w sprawie Gholizadeha

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl