Wielkopolska

Pijana matka wiozła dzieci do szkoły

Funkcjonariuszy zaniepokoił styl jazdy kobiety. Miała ona problem z utrzymaniem toru jazdy. Finalnie okazało się, że miała prawie promil alkoholu we krwi.

Trójka dzieci w aucie

Do zdarzenia doszło w czwartek 9 maja, chwilę po godzinie 7:00 w Złotowie. Policjanci patrolujący ulicę w okolicach jednej ze złotowskich szkół podstawowych zwrócili uwagę na styl jazdy jednego z kierowców. Kobieta siedząca za kierownicą Renault miała problem z utrzymaniem toru jazdy. Sytuacja była o tyle poważna, że w pojeździe znajdowała się trójka dzieci.

Prawie promil

Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Następnie sprawdzili stan trzeźwości 35-letniej kierującej. Badanie alkomatem wykazało, że miała ona blisko promil alkoholu we krwi. Policjantom przyznała, że dwoje swoich dzieci wiezie do szkoły podstawowej, trzecie, najmłodsze dziecko, miało natomiast trafić do przedszkola.

Odpowie przed sądem

Kobieta wykazała się wyjątkowym brakiem odpowiedzialności. Na miejscu zatrzymania policjanci odebrali jej prawo jazdy. Co więcej, teraz mieszkanka gminy Złotów odpowie za popełnione przestępstwo przed sądem. Otrzyma kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów, a grozi jej również kilkutysięczna grzywna, a nawet kara do dwóch lat więzienia. Śledczy sprawdzą również, czy pijana matka naraziła swoje dzieci na utratę zdrowia i życia.

Czytaj także: Meskalina wróci na Stary Rynek? „Tu nie może powstać byle co”

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl