Pierwsze tramwaje ruszyły nowymi torami PST. Od 24 grudnia cześć trasa będzie dostępna

Zgodnie z zapowiedziami od 24 grudnia pierwsze tramwaje zaczną kursować po trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. W piątek odbyły się testy, które zakończyły się powodzeniem.

PESTKA WRACA NA TORY

Zarząd Transportu Miejskiego przetestował dzisiaj wyremontowane torowisko na trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Jak przekazują urzędnicy, infrastruktura jest gotowa do użytku, i już od jutra pojadą tamtędy tramwaje.

Ponieważ remont przebiega w dwóch osobnych etapach, to na razie, mieszkańcy będą mogli skorzystać z połączenia pomiędzy przystankami Dworzec Zachodni (PST) a Słowiańska. Na tej trasie będzie kursować tramwaj numer 3. Pojazdy będą zatrzymywać się przy platformach z obu stron torowiska, z wyjątkiem przystanku Słowiańska w stronę osiedla Sobieskiego, tam działać będzie tylko jedno stanowisko.

Tramwaje z numerem 3 będą kursować następującą trasą: Błażeja – al. Praw Kobiet – Naramowicka – Przełajowa – Winogrady – Pułaskiego – Roosevelta – rondo Kaponiera – Głogowska – trasa PST – Słowiańska – przekazuje poznańskie ZTM.

KIEDY KONIEC REMONTU?

Całość inwestycji ma być oddana za niespełna pół roku. Wtedy tramwaje powinny wrócić już na stałe na trasę aż do pętli na osiedlu Sobieskiego. Pomimo pozwolenia na użycie torowiska, wykonawca dalej będzie prowadzić prace wzdłuż szyn. Koszt remontu pierwszego etapu wyniósł 15 milionów złotych.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl