Materiał partnera

Pierwsze oficjalne zawody CAVALIADA Hobby Horse na Międzynarodowych Targach Poznańskich

CAVALIADA to największe wydarzenie jeździeckie w Polsce, rozgrywane w czterech miastach w czterech konkurencjach jeździeckich. W dniach od 15 do 18 grudnia CAVALIADA odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym roku nowością w programie są zawody Hobby Horse dedykowane najmłodszym kibicom.

Zawody Hobby Horse to nowość skierowana do najmłodszych miłośników jeździectwa. Zainteresowanie tym sportem rośnie bardzo dynamicznie, dlatego nie mogło go zabraknąć na CAVALIADA Poznań 2022.

Formuła rywalizacji jest zbliżona do klasycznych zawodów jeździeckich, przy czym dzieci pokonują parkur z przeszkodami z pluszowym koniem na kijku (tzw. Hobby Horsem) między nogami. Dzięki temu sport jest bardziej dostępny, bardziej kreatywny i mniej kosztowny dla najmłodszych uczestników w porównaniu z klasycznym jeździectwem. Panel zgłoszeń jest otwarty do 12 grudnia, a my już teraz mamy ogromne zainteresowanie ze strony dzieci i młodzieży – mówi Dyrektor CAVALIADA Tour Jakub Patelka.

Jak zgłosić się do CAVALIADA Hobby Horse?

Zgłoszenia są przyjmowane do 12 grudnia za pośrednictwem panelu zgłoszeń. Zawody odbędą się od piątku 16 grudnia do niedzieli 18 grudnia na Arenie Hobby Horse w pawilonie 6 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Do wyboru każdego dnia są 4 konkursy klasyczne oraz konkurs potęgi skoku. Każdy uczestnik może wystartować dwa razy dziennie, opłata startowa wynosi 69 zł za jeden start i 109 zł za dwa starty. Organizator zapewnia profesjonalny komplet przeszkód, obsługę sędziowską, Hobby Horsa na czas startów i nagrody dla najlepszych uczestników. Szczegółowe informacje i panel zgłoszeń są dostępne na stronie organizatora tutaj.

Dodatkowe atrakcje dla dzieci.

CAVALIADA Poznań oferuje szereg atrakcji pozasportowych, takich jak strefa dla dziecka, Pawilon Polskiej Hodowli, piekarnia młodego jeźdźca z mini piekarnią i wspólnym przygotowywaniem zdrowych wypieków, przejażdżki na kucyku oraz bogate bloki pokazowe. Wszystkie te atrakcje są dostępne w ramach biletu EXPO, którego cena wynosi od 20 do 25 zł. W ramach Biletu EXPO dostępna jest również Arena Dodatkowa, na której rozgrywane są zawody międzynarodowe oraz krajowe w 5 konkurencjach jeździeckich, a także bloki pokazowe. Wisienką na torcie CAVALIADA Poznań jest Arena Główna, dostępna z biletem CAVALIADA Sport. To właśnie tutaj rozgrywają się najważniejsze konkursy, zaliczane do światowych rankingów, konkurs główny PKO Bank Polski Grand Prix oraz główne bloki pokazowe. Bilety na Arenę Główną na piątek i sobotę są już od dawna wyprzedane, na czwartek i niedzielę pozostała niewielka ilość. Pełen program wydarzeń dostępny jest tutaj. Bilety są dostępne wyłącznie za pośrednictwem portalu ToBilet.pl.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl