Dzieci z mniejszych miejscowości chcą odwiedzić poznański Jarmark Świąteczny. Możesz pomóc

W mniejszych miejscowościach często ciężko jest poczuć magię świąt. Dzięki fundacji In_Spire oraz darczyńcom, dzieciaki z całej Wielkopolski będą mogły jednak spędzić wyjątkowy czas na Jarmarku Świątecznym.

POZNAŃSKA MAGIA ŚWIĄT

W tym roku poznaniacy mogą odwiedzić największy świąteczny jarmark w Polsce. Betlejem rozgrywa się aż w czterech lokalizacjach i zapewnia masę ciekawych atrakcji. Takiej możliwości często nie mają jednak dzieci z mniejszych miejscowości. Tam często magia świąt nie jest tak odczuwalna, a rodziców nie stać na dojazd do Poznania.

POSZUKIWANI DARCZYŃCY

Pomocną dłoń wyciąga do nich jednak funkcją In_Spire, organizując akcję In_Spirujące Święta. Dzięki niej aż 5 grup dzieci z całej Wielkopolski będzie miało okazję przyjechać na świąteczny jarmark i skorzystać z wyjątkowych atrakcji. Do tej pory już dwie grupy ze szkół podstawowych w Ptaszkowie i Wielichowie odwiedziły stolicę Wielkopolski. Organizatorzy zebrali już kolejne dzieci chętne do udziału w akcji. Wciąż potrzebni są jednak darczyńcy, którzy umożliwią wyjazd.

MASA ATRAKCJI

Dzieci podczas wyjazdu spędzają czas na placu PeWuKi na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Tam mają okazję spotkać się ze Świętym Mikołajem, czy wziąć udział w wyjątkowych warsztatach. Najmłodsi najpierw przygotowują ciasto do pieczenia pierników na bazie toruńskiej receptury, a później własnoręcznie ozdabiają wypieczone ciasta.

Słodkości mogą później zabrać do domu, by podzielić się z członkami rodziny. Co więcej, mają tu również okazję przygotować szklaną bombkę, którą mogą zawiesić na choince. Dzieci mogą również zobaczyć panoramę Poznania na młyńskim kole.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl