Pierwsi na mecie. Oto zwycięzcy 23. Poznań Maraton

23. Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza przeszedł do historii. 4,5 tys. biegaczy zmierzyło się w stolicy Wielkopolski z królewskim dystansem. Jako pierwszy na metę dobiegł Mohamed Haaboud z Maroka.

Mohamed Haaboud jako pierwszy zameldował się na mecie 23. Poznań Maraton. Zwyciężył z czasem 02:10:42. Był to wynik lepszy o prawie osiem minut od zawodnika, który zajął drugie miejsce. Na 10 kilometrze zawodnik pojawił się w czasem 00:30:14, natomiast na 25 kilometrze jego czas wynosił 01:16:07.

Był nim Andrzej Rogiewicz, który trasę poznańskiego maratonu pokonał w czasie 02:18:22. Dla maratończyka z Grudziądza był to najlepszy życiowy wynik.

Pierwszą kobietą na mecie była Celestine Temko Kwachuwai. Zawodniczka z Kenii ukończyła bieg z czasem 02:31:40.