Piękny wieczór dla poznaniaków. Kolejorz wygrywa z Villareal CF i wychodzi z grupy

Piłkarze Lecha Poznań mistrzowsko pokonali hiszpański Villareal CF przewagą 3:0. Bramki zdobyli Kristoffer Velde i Michał Skóraś (podwójnie), zapewniając tym Lechowi awans do 1/16 finału Ligi Konferencji.

Wygrali najważniejszy mecz tego sezonu

Dzisiejszy mecz na stadionie przy ulicy Bułgarskiej można nazwać jednym z najważniejszych dla Lecha w tym sezonie. Stawką była dalsza gra w europejskich pucharach. Poznańscy zawodnicy pokonali Hiszpanów w spotkaniu 6. kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji wynikiem 3 do 0, gwarantując Kolejorzowi wyjście z grupy.

Bohaterami dzisiejszego meczu Kristoffer Velde i Michał Skóraś

Pierwszą bramkę dla Kolejorza zdobył jeszcze w pierwszej połowie Kristoffer Velde (w 27. minucie). Przyczynił się także do drugiego gola, gdy po podaniu od Mikaela Ishaka, kopnął piłkę do Skórasia, a ten uderzeniem pod poprzeczką trafił do bramki (51. minuta). Do Michała Skórasia należał także ostatni, szczęśliwy strzał w 77. minucie, który zagwarantował Lechowi zwycięski wynik 3:0.

Coraz bliżej finału

Na stadionie przy ulicy Bułgarskiej pojawiło się dziś ponad 30 tysięcy kibiców. Lech Poznań zakończył fazę grupową na 2. miejscu z dorobkiem 9 punktów. Wynikiem 3:0 zapewnił sobie awans do 1/16 finału Ligi Konferencji.